Succession'ın finaline dair akıllara durgunluk veren bir teori ortaya atıldı

Her şey etimolojiye dayanıyor

(Graeme Hunter/HBO)

Succession'ın uzun zamandır beklenen finali yaklaşırken, hangi oyuncunun zirveye çıkacağına dair tahmin yürüten hayranlar en sıkı, en güvenilir teorilerini toparlamaya çalışıyor.

Birçoğu Roman (Kieran Culkin), Kendall (Jeremy Strong) veya Shiv'in (Sarah Snook) galip geleceğini savunurken, Tom Wambsgans'ın (Matthew Macfadyen) kazanma ihtimali hakkında daha az şey söyleniyor

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Öte yandan yeni bir TikTok videosunda, bebek isimleri üzerine bir internet sitesi olan Nameberry, sürpriz isim Tom'un neden işi başarıyla tamamlayabileceğine dair akıllara durgunluk veren bir açıklama ortaya attı ve her şey etimolojiye dayanıyor.

"Eğer Succession izliyorsanız, isimlerin çoğunun çok ama çok kasıtlı seçildiğini fark etmişsinizdir" diye başlayan TikTok kullanıcısı, Siobhan'ın takma ismi Shiv'in "de bir bıçağa gönderme olabileceğini" açıklıyor.

Kullanıcı "Ailenin soyadı Roy, kelimenin tam anlamıyla kral demek" diye ekliyor.

TV yazarları genellikle, karakterlerine nispeten yaygın soyadları verir.

Nameberry, "Bu yüzden bir TV dizisinde son derece sıradışı bir soyad olduğunda her zaman dikkat edin" diye öneriyor.

Succession'daki bu soyad elbette Wambsgans.

Kullanıcı "Wambsgans'ın çok nadir bir Alman soyadı" olduğunu ve eğer parçalarına ayrılırsa "büyük göbekli kaz" anlamına geldiğini açıklıyor.

Yine de kullanıcı bunların sadece arka plan bilgisi olduğunu ve "hiçbirinin Tom karakterinin kişiliğiyle ilgili olmadığını" iddia ediyor.

 

Aklımı kaybettim


TikTok kullanıcısı bunun yerine, "Tom'a Wambsgans soyadının verilmesinin gerçek nedeninin" 20. yüzyılda Amerikan Ulusal Beyzbol Ligi'nde oynayan Bill Wambsganss'a gönderme yapmak olduğunu savunuyor.

Kullanıcı "Bill Wambsganss tek bir şeyle hatırlanıyor ve bu da yardım almadan üçüncü kaleye ulaşma hareketini tamamlayan Dünya Serisi tarihindeki tek oyuncu olması. Beyzbolun finali sayılabilecek bu şeyde üç oyuncuyu aynı anda oyun dışı bıraktı" diyor.

Tom'un Bill Wambsganss'la aynı soyadını paylaşması tesadüf değil, bu yüzden Tom'un, Succession'ın finalinde yardım almadan üçüncü kaleye ulaşarak Roy kardeşlerin üçünü de saf dışı bırakıp Waystar RoyCo'nun lideri olup olmayacağı merak konusu.

Birkaç hayran "akıllara durgunluk veren" bu teoriyi merakla karşıladı.

Bir kişi "Annelerinin düğününde Tom'un kardeşlerin hakkını gasp etmesinin, Tom ve Shiv'in tabutuna çakılan son çivi olduğunu düşünürsek, bence bu çok yerinde!" diye tweet attı.

İkinci bir kişi "Mantıklı," diye katılırken, bir başkası "Ağzım açık kaldı" diye ekledi.

Bir başka kişiyse "Etimoloji ve beyzbola dayanan Succession finali teorisi mi?" diye sordu.

Sonuna kadar varım.

Öte yandan diğerleri, Tom'un kazanmasının geçen sezon yaşananlara çok benzeyeceğini savunarak bu fikre katılmadı.

Bir hayran, "Tom bunu zaten üçüncü sezonun sonunda (nitelikli çoğunluk) yerine getirdi" yorumunu yaptı.

Başkası da "Bu kelimenin tam anlamıyla üçüncü sezonun sonuydu, bir daha olmaz" diye yazdı.

The Independent ekibinin spekülasyonları derlediği sayfasından, HBO'nun çok popüler Makyevelist dizisinin finaline dair diğer potansiyel teorileri okuyabilirsiniz.

Succession, 28 Mayıs Pazar günü HBO'da sona eriyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU