Kayak kazasıyla ilgili yargılanan Gwyneth Paltrow, olay sırasında cinsel saldırıya uğradığını sanmış

Oyuncu, Utah mahkemesine "Bu bir eşek şakası mı, diye düşündüm. Biri sapıkça bir şey mi yapıyor? Bu çok tuhaf" dedi

(Rick Bowmer/AFP)

Gwyneth Paltrow, 2016'daki kayak kazasını aslında kısa süre için cinsel saldırı sandığını ve bir kayak takımı aniden "bacaklarını zorla ayırdığında" "donakaldığını" söylüyor.

Terry Sanderson, Paltrow'un kendisine "tüm vücuduyla çarparak" "kalıcı travmatik beyin hasarına, 4 kaburgasının kırılmasına, acıya, ıstıraba, hayattan zevk alamamaya, duygusal sıkıntıya ve görünüşünün bozulmasına" yol açtığını iddia ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Sanderson, ABD'nin Utah eyaletindeki Deer Valley Tatil Merkezi'nde meydana gelen kazanın ardından kalıcı beyin hasarı yaşadığı iddiasıyla Oscarlı oyuncudan 300 bin dolar tazminat talep ediyor.

İddiaları reddeden Hollywood yıldızı, kendisi dağdan inerken arkasından kayan Sanderson'ın kazaya yol açtığını mahkemeye söyledi.

Utah eyaletinin Park City kentindeki, kamuoyunda ses getiren davanın 4. gününde Paltrow tanık kürsüsüne çıktığında, jüriye tam olarak ne yaşandığına inandığını açıkladı.

Oscar ödüllü oyuncu, cuma günü Utah'taki mahkemede şöyle dedi: 

Vücudunu sırtıma bastırdı, ben de donakaldım, kayakların ne kadar ilerlediğini bilmiyorum ama vücudunu sırtıma bastırdığını hissettim.

Paltrow, "Üstümde bana bastıran bir vücut vardı ve çok tuhaf bir inleme sesi geliyordu" dedi.

Beynim neler olduğunu anlamaya çalışıyordu.

Oyuncu, "Bu bir eşek şakası mı, diye düşündüm. Biri sapıkça bir şey mi yapıyor? Bu çok tuhaf" diye ekledi.

 


Paltrow mahkemeye Sanderson'ı hiçbir şekilde cinsel saldırıyla suçlamadığını da hemen söyledi.

Arkamda neler yaşanıyor olabileceğini anlamaya çalışıyordum.

Oyuncu mahkemeye, kazadan sonra Sanderson'a bağırdığını hatırlamadığını fakat "olanlarla ilgili çok kızgın" hissettiğini belirtti.

İfadesi sırasında Sanderson'ın avukatlarından Kristin VanOrman mahkeme salonunda dolaşarak oyuncunun kayaklarının nerede olduğunu ve Paltrow'la Sanderson'ın nasıl konumlandığını gösterdi.

Paltrow, tanık kürsüsünden eğilerek VanOrman'a kayaklarının nasıl konumlandığını tarif etti.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU