John Wick 4'ün bir sahnesi Ürdün Kralı sayesinde çekilmiş

Yönetmen Chad Stahelski, "Erişemediğimiz bir yere gitmeye çalışıyorduk" dedi

Keanu Reeves, John Wick 4'te (Lionsgate)

John Wick 4, Ürdün Kralı yardım elini uzatmasaydı güzel bir gün doğumu çekimini kaçıracakmış.

Popüler aksiyon serisinin en yeni filminde, efsanevi suikastçı John Wick (Keanu Reeves), ülkeden ayrılarak yeraltı dünyasının en güçlü aktörlerini bulmak için dünyayı dolaşıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ekip, filmin sahnelerinden biri için Ürdün'deki bir yerde çekim yaptı. Bu sahnede Wick, ilk kez John Wick 3: Parabellum'da (John Wick: Chapter 3 - Parabellum) karşılaştığı The Elder'la (Saïd Taghmaoui) yüzleşmek için Fas çölüne geri dönüyor.

Öte yandan yönetmen Chad Stahelski'ye göre, Ürdün Kralı olmasaydı çölde ihtiyaç duydukları havadan çekimleri yapamazlardı.

Stahelski, Reeves'in de katıldığı yeni bir röportajda BuzzFeed'e "Erişemediğimiz bir yere ulaşmaya çalışıyorduk" dedi.

Yönetmen "Ürdün Kralı bize bir Black Hawk (Kara Şahin) verdi" diye anlattı.

Kral, filmde gördüğünüz gün doğumu sahnesini çekecek ekibi uçurmak için bize bir helikopter ödünç verecek kadar nazikti.

Buna cevaben Reeves, Kral'ın "John Wick hayranı olduğu için helikopteri verdiğini" belirtti.

Biraz havalı bir şey bu.

 

John Wick
Keanu Reeves, John Wick 4'te (Murray Close/Lionsgate)


22 Mart'ta sinemalarda gösterime giren John Wick 4, şimdiden eleştirmenler nezdinde başarı elde ederek Rotten Tomatoes'ta seri için bir dönüm noktasına imza attı.

The Independent'ta filme 4 yıldız verdiği incelemesinde, "Aksiyon serisinin devam filmi, kendisini ciddiye almaya o kadar asil bir şekilde bağlı ki neredeyse bilinçli şekilde bayağı bir hal alıyor" diye yazan Clarrise Loughrey, filmi "iyi korunmuş sinematik bir miras" diye nitelendirdi.

Film, hayatını kaybeden Lance Reddick'e adandı. Reddick, filmdeki rolüne Reeves, Laurence Fishburne ve Ian McShane'le birlikte geri dönüyor.

17 Mart'ta aniden ölen Reddick 60 yaşındaydı.

Filmin yakın zamandaki galasında, rol arkadaşları Reddick'i andı. Deadline'a konuşan Reeves, Reddick'in "burada olmamasının fena halde berbat olduğunu" söyledi.

Kanadalı aktör şöyle ekledi:

Lance güzel bir insandı. Ve onunla 10 yıl ve 4 film boyunca çalışma şansına erişmek benim için çok özel bir şey.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU