5 bin kişilik kasaba kendisini "uzaylıların evi" ilan etti

Kasaba sakinleri ekonomiyi canlandırmak istiyor

Kasabanın farklı noktalarında uzaylı heykelleri de bulunuyor (Kyodo)

Japonya'nın Fukuşima prefektörlüğündeki Iinomaçi kasabası, ekonomisini canlandırmak için kendisini "uzaylıların evi" ilan etti.

5 bin nüfuslu kasabanın idarecilerinin, ülkedeki UFO ihbarlarını inceleyen Uluslararası UFO Laboratuvarı'na temsilci olarak gönderdiği Tetsu Konno, Ionomaçi'yi çok daha fazla kişiye tanıtmak istediğini söyledi.

UFO meraklıları tarafından geçen yıl haziranda kurulan laboratuvar, tanımlanamayan uçan cisimlerle ilgili ihbarları değerlendirip bununla ilgili bulguları paylaşıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Burada çalışan ve ülkenin önde gelen gazetelerinden Japan Times'a konuşan kişiler, özellikle ABD Savunma Bakanlığı'nın 2020'de yayımladığı UFO görüntülerinin ardından bu konuya gösterilen ilginin tekrar arttığını söyledi.

Kasaba uzun süredir UFO hikayeleriyle ünlü. 1992'de açılan UFO Fureaikan müzesi, tanımlanamayan uçan cisimlerle ilgili 3 binden fazla kitap, fotoğraf ve diğer materyallere ev sahipliği yapıyor.

Yılda 30 bin kişinin ziyaret ettiği kasabada, geçen yıl müzenin açılışının 30. yıldönümünün kutlanması için düzenlenen etkinlikte uzaylı kostümü giyen katılımcılar yürüş de düzenlemişti.

Kasaba, Senganmori dağıyla da ünlü. Bazıları bu dağın antik dönemlere ait bir piramit olduğunu düşünüyor. Birçok UFO ihbarı da genellikle buraya tırmanan kişiler tarafından bildiriliyor.

1955'te yaklaşık 9 bin 500 kişinin yaşadığı kasaba, son dönemde gündemden düşmeyen UFO trendini yakalayarak bölgeyi tekrar canlandırmayı amaçlıyor.


Independent Türkçe, Japan Times

DAHA FAZLA HABER OKU