ABD'de "profesyonel ayı tutucusu" aranıyor

Başvuranların ayı inine girme cesaretine sahip olması gerekiyor

New Mexico'da yaklaşık 6 bin Amerikan kara ayısı olduğu tahmin ediliyor (New Mexico Av ve Balık Departmanı)

ABD'nin New Mexico eyaleti, "profesyonel ayı tutucusu" arıyor.

Eyaletin yaban hayatıyla ilgilenen birimi New Mexico Av ve Balık Departmanı, geçen hafta Facebook'ta yaptığı paylaşımda çevre koruma görevlisi aradığını duyurdu.
 


Gönderiye "Profesyonel ayı tutucuları arıyoruz" diye başlansa da pozisyon için istenen özellikler bununla sınırlı değil. Departman, başvuracak kişilerden biyolojik bilimler veya ekoloji gibi farklı dallardan diploması olmasını istiyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yetkililer, başvuru sahiplerinin "zorlu koşullarda yürüyüş yapma becerisini barındırmasını, ayı inine girme cesaretine sahip olmasını ve iş arkadaşlarına güven duymasını" bekliyor

Görevlilerin "av ve balık yasalarının uygulanmasından sorumlu olduğu, halkı yaban hayatına dair eğittiği, araştırmalar yürüttüğü, problemli hayvanları yakaladığı" kaydedildi.

Paylaşımda çevre koruma görevlilerinin yavru ayılarla çektirdiği fotoğraflara da yer verildi. Ancak  New Mexico Av ve Balık Departmanı, sahadaki bütün çalışmaların bu kadar "cazibeli" olmadığını belirterek uyardı.

Departman ayrıca ayı inlerine girilmemesi gerektiğini, fotoğrafların ayılarla ilgili bir araştırmanın parçası olduğunu da vurguladı.

 

Independent Türkçe, CNN International, 9News

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU