Türk Eczacılar Birliği de Kızılay'dan çadır satın aldıklarını açıkladı

Birliğin başkanı Arman Üney'in açıklamasına göre tanesi yaklaşık 140 bin TL fiyatla 76 metrekare büyüklüğünde 5 adet çadır Kızılay'dan satın alındı

Fotoğraf: Twitter / Arman Üney

Kahramanmaraş merkezli depremler 11 ilde büyük yıkıma neden olurken, depremzedelere destek konusunda eleştiriler yöneltilen Kızılay’ın Türk Eczacılar Birliği’ne (TEB) çadır sattığı öğrenildi.

Sözcü gazetesinden Emre Deveci’nin haberine göre 6 Şubat’taki depremin hemen ardından bölgede mobil eczaneler kurmak için harekete geçen ancak büyük çadır bulmakta zorlanan Türk Eczacılar Birliği (TEB) de Kızılay’dan parayla çadır almak zorunda kaldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

TEB Başkanı Arman Üney, tanesi yaklaşık 140 bin TL fiyatla 76 metrekare büyüklüğünde 5 adet çadırı Kızılay’dan satın aldıklarını söyledi.

Üney, bu alım için ödemeyi Kızılay’ın iştiraki olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.’ye yaptıklarını belirtti.

Depremin ilk günü, TEB’e ait bir tır eczaneyi Kahramanmaraş’a gönderdiklerini ancak yıkımın büyüklüğü nedeniyle hemen çadır ve konteyner arayışına girdiklerini belirten Üney, yeterli konteyner ve çadır bulmakta zorlandıklarını, bunun üzerine Kızılay ile temas kurduklarını belirtti.

Deprem bölgesinde 28 konteyner ve çadırla gönüllü olarak eczane hizmeti verdiklerini belirten Üney, bunların bir kısmını bağışlarla bir kısmını da satın alarak temin ettiklerini dile getirdi.

 

Sözcü

DAHA FAZLA HABER OKU