Silahlı ve maskeli grup: Alaattin Çakıcı reisimizin emrindeyiz

Çakıcı'nın Yunanistan vizesi reddedilmişti

Fotoğraf: Twitter

Organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve Nisan  2020’de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın Yunanistan vizesinin reddedilmesinin ardından üniforma giyen ellerinde silah olan ve maske takan bir grup destek videosu paylaştı.

Bozkurt işaretleri ve tekbir eşliğinde video çeken gruba, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay tepki gösterdi.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Yunanistan'ı hedef alan Çakıcı, "Unutmasınlar ki İstanbul'un nüfusu 2.5 Yunanistan kadardır. İstanbul halkı yellenirse Atina'da, Gümülcine'de, Kavala'da ve Sparta'da 15 şiddetinde deprem olur" ifadelerini kullanmıştı.

Dünya üzerinde pek çok noktayı sorun yaşamadan ziyaret ettiğini belirten Çakıcı, Fransa tarafından kendisine getirilen vize sınırlamasını hatırlatarak, "Fransa tarafından tehdit konduğunu Yunanlılar aracı firmaya söyletti. Sonra öğrendim ki vizeme ret kararını bu ruh hastası, Osmanlı'dan tarih süreci içerisindeki ezikliğini asırlar geçse de, kilisenin ve yunan politikasının bir haçlı ruhu kilisenin Müslüman Türklere karşı olarak genetik düşmanlığını silememiştirler" demişti.

Silahlı ve maskeli gruptan tekbir sesleri

Çakıcı'nın duyurularını basın mensuplarına elektronik postayla servis eden ve kendisini Çakıcı'nın 'baş danışmanı' olarak tanıtan Ferhat Aydoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımda Çakıcı'ya desteğini sosyal medyada video ile duyuran yüzleri maskeli, üzerinde de silah bulunan bir grup Yunanistan'ın vize reddine karşı şu açıklamayı yaptı: 

İnsanların seyahat etme hakkını Yunanistan Büyükelçisi engelleyemez. Biz Alaattin Çakıcı reisimizin emrindeyiz ve yalnızca ona bağlıyız. Alaattin Çakıcı reisimiz ne derse onu yaparız.

Silahlı olduğu görülen grubun videosu, bozkurt işareti ve tekbir getirmeleriyle sona erdi.

Barış Atay’dan tepki: Soylu bilir

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay, videoyu alıntılayarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi:

Hayatımda bu kadar saçma çok az şey izledim sanırım. Vize verilmedi diye ‘Yunanistan akıllı ol’ minvalinde video çekme fikri müthişmiş. Yüzünü gösterme cesareti olmaması ayrıca harika. Bu silahların nereden geldiği bir muamma. Onu da Soylu bilir herhalde.

 

Cumhuriyet

DAHA FAZLA HABER OKU