Oleksandr Usyk emekli olmadan önce kaç kez daha ringe çıkacağını açıkladı

35 yaşındaki Ukraynalı boksör, profesyonel kariyerinde hiç yenilmedi ve birden çok kemere sahip ağırsıklet şampiyonu unvanını taşıyor

20 Ağustos 2022'de Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen dövüşte Oleksandr Usyk, Anthony Joshua'yı yenip kemerlerini korumuştu (Reuters)

Oleksandr Usyk, profesyonel boks kariyerine son vermeden önce üç kez daha dövüşmeyi planladığını açıkladı.

Ukraynalı sporcu, ağustosta Anthony Joshua'yı puanla yenerek 11 ay içinde Britanyalı boksörü ikinci kez mağlup etmiş ve geçen eylülde "AJ"den aldığı WBA, WBO, IBF ve IBO ağırsıklet kemerlerini korumuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

35 yaşındaki Usyk'in, tartışmasız ağırsıklet şampiyonluğunu elde etmek için WBC şampiyonu Tyson Fury'le karşılaşması bekleniyordu ancak Britanyalı boksörün istediği dövüş tarihi Usyk için çok erken olacak. Bu nedenle Fury, dikkatini hemşerisi Joshua'ya çevirdi. İkilinin uzun zamandır beklenen kapışması muhtemelen aralıkta gerçekleşecek.

Fakat Fury'le olası bir mücadeleden vazgeçmeyen Usyk, 22 Eylül Perşembe günü USYK17 YouTube kanalına şunları söyledi:

Üç kez daha en iyi halimde dövüşebilirim. Bu, en iyi formum için gerçekçi bir bakış açısı.

Emekli olmadan önce kime karşı dövüşmeyi umduğu sorulduğunda ise Usyk, "Fury, 'Canelo' ve [Kiev'deki] Olimpiyat stadyumunda bir veda dövüşü" yanıtını verdi.

Canelo, benimle ringe çıkmak istedi ama bu sırf para kazanmak için yapılan tuhaf bir dövüş olur.

34 yaşındaki ağırsıklet Fury de Usyk gibi namağlup. Saul "Canelo" Alvarez ise birden fazla sıklette dünya şampiyonu.

Tartışmasız süper ortasıklet şampiyonu olan Meksikalı, ortasıklet, hafif ortasıklet ve hafif ağırsıklette de unvan sahibi.

Hırslı Alvarez, daha önce 4 kemerli dönemin tek tartışmasız yarı ağırsıklet şampiyonu olarak hüküm süren Usyk'le karşılaşmak için şimdiye kadarki en büyük sıklet atlayışını yapma arzusunu dile getirmişti.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU