Kılıçdaroğlu, ABD’ye gidiyor: Prensip olarak iktidarla görüşmeyiz

CHP liderinin ABD'li sosyalist senatör Bernie Sanders ve Türk öğrencilerle bir araya geleceği ifade edildi

Fotoğraf: Twitter

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD'nin başkenti Washington'da olacak.

ABD ziyaretinin detaylarını halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz'a anlatan CHP lideri, “İktidarla değil, hakkaniyetli paylaşıma inananlarla görüşeceğim” dedi.

İzmir’de milletvekili kampında bulunan Kılıçdaroğlu’nu arayarak özel bir demeç aldığını belirten Saymaz, “Kılıçdaroğlu seyahati doğrularken Amerika’da herhangi bir devlet yetkilisiyle ve bakanla görüşmeyeceğini daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler ve bu uğurda mücadele veren isimlerle buluşacağını söyledi” aktarımında bulundu.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Bir kere şunu söyleyeyim, muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Çünkü siz muhalefet olarak o masaya oturursanız, ancak icazet almak için oturursunuz. Bunu en iyi Erdoğan bilir, ona sorun, söyler. Ama benim yeni bir dünya vizyonum var elbette. Vahşi kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya çok zarar verdi. Küçük bir azınlık bu sayede dünyaya hükmetti. Ülkemiz de bu insafsız sistemden nasibini aldı. İşte ben bu vahşi düzene meydan okuyorum. Ve biliyorum ki Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de, o Bay Kemallerin bir araya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum. Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda mücadele veren siyasi isimlerle görüşeceğim. Birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız. Dünya hasta, şifaya ihtiyacı var. Bu yüzden iyi insanların bir araya gelmesi şart. Bunu yapacağız.

Kılıçdaroğlu'nun görüşeceği isimler arasında ABD'li sosyalist senatör Bernie Sanders ve Türk öğrenciler olacağı öğrenildi.

 

Halk TV

DAHA FAZLA HABER OKU