İçişleri Bakanlığı: Server Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma hali devam etmektedir

Bakanlık, kaymakamlık görevindeyken ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına karışan Sinanoğlu ile ilgili atama haberlerine ilişkin açıklama yaptı

Fotoğraf: Twitter

İçişleri Bakanlığı, Gerçüş Kaymakamı görevindeyken ölümlü trafik kazasına karışan Server Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma halinin devam ettiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Batman Gercüş Kaymakamı iken ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına karışan Sinanoğlu ile ilgili haberler çıktığı ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Bazı basın yayın organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına karışan Server Sinanoğlu ile ilgili çıkan haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.  Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi yapılmış,  Gercüş Kaymakamlığı’na ise başka bir kaymakam ataması yapılmıştır.  Kadrosu Taşra Hukuk Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma hali devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak gerek adli soruşturma gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi marifetiyle idari soruşturma sürmektedir.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU