Meral Akşener'den Süleyman Soylu'ya "uyuşturucu" yanıtı: Erdoğan'a soruyorum; Soylu'nun dedikleri doğru mudur?

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener paylaşımında "AK Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu'nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz" dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisini hedef aldığı paylaşımlara yine sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile yanıt verdi.

Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nca 28 Temmuz'da düzenlenen 'Anlat İstanbul' programında Türkiye'de uyuşturucu kullanımının yaygınlığına dikkat çekerek "Bunu gördüğün, anladığın andan itibaren; görevini yapmak zorundasın, polemik yapamazsın. Bir ülkede uyuşturucu ucuzsa, bilin ki her şey tatildir" ifadelerini kullanmıştı.

Akşener şunları kaydetmişti:

Bir ülkede uyuşturucu pahalıysa bilin ki görev yerine getirilmektedir. 100 liraya uyuşturucu satılıyorsa bu ülkede, o zaman bu uyuşturucu ucuz demektir, ve bu ülkenin içine giriyor demektir ve bazıları da görevini yerine getirmiyor demektir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Soylu 15 Temmuz'u işaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Akşener'i sosyal medyadan hedef alarak şu ifadeleri kullanmıştı:

Meral Hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270’e düştü.

Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral Hanım;  Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden.

Akşener: Bak sayın Erdoğan sana ulaşamayan Ak Partili kızlarımız bana soruyor

Soylu'nun ifadeleri bugün halkla buluşan Akşener'e yöneltildi. Akşener "Bak sayın Erdoğan sana ulaşamayan Ak Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu'nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Haydi bakalım buyurun, açıklayın" notuyla paylaştığı videoda şunları kaydetti:

Ben Soylu'nun tweetlerine cevap vermemiştim. Siz şimdi dürttüğünüz için cevap verecem. Soylu diyor ki 2016'da 15 temmuz sonrası başladı. Peki AK Parti ktidarı 20022de başladı değil mi? Sayın cumhurbaşkanımız o zaman başbakan mıydı? Evet. demek ki bütün o süreç içerisinde Soylu'nun iddiasına göre uyuşturucu mücadelesini bu arkadaşlar yapmamış. Şimdi ben Erdoğan'a soruyorum; Soylu'nun dedikleri doğru mudur?

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU