Özdağ: Konya'da üretilen otomatik tüfekler kimlere dağıtıldı açıklayın, yoksa biz açıklayacağız

"Sığınmacılar nedeniyle Türkiye'de iç savaş çıkacağı" iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasını eleştiren Özdağ, "Canınız cehenneme sizin" dedi

Fotoğraf: Twitter

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı'nın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin iç güvenliğini sağlama konusunda görevli İçişleri Bakanlığı'nın en önemli bakanlıkların başında olduğunu söyleyen Özdağ, bakanlığın göçle mücadele politikalarını eleştirdi.

"2011'den bu yana ülkemizde çoğu, kendi ülkelerinde iç savaş deneyiminden geçmiş, travmalı, 10 milyonu aşan insan sokulmuştur" diyen Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu da eleştirerek şunları kaydetti:

Türkiye'de bu insanları sosyal taban olarak kendisine alan, selefi terör örgütü şebekeleri oluşmuştur. Suriyeli uyuşturucu mafyası, her geçen ülkemizde biraz daha güçleniyor ve yaygınlık kazanıyor.  IŞİD'in lideri İstanbul'da yakalandı. Süleyman Soylu bile biliyor, hepimiz biliyor, IŞİD'in lideri İstanbul'da yakalandıysa, IŞİD'in karargahı da İstanbul'dadır. 

AKP'nin, PKK terör örgütü ile müzakere yaptığı dönemde de o müzakerelerin en önde gelen savunucularından biriydi. Ben, Abdullah Gül olmak üzere bütün devlet yönetimi, terörle müzakerenin ağır bedel ödeteceği konusunda sözlü ve yazılı olarak uyarırken; Soylu, Türk ilçelerinin PKK'nın eline geçmesine neden olan terörle müzakereyi alkışlıyordu, açılım güzellemesi yapıyordu. Soylu ve ekibi burunlarının ucunu görmüyor. Kendi ifadesiyle, her hoşuna giden ses, poliçe kesen makinenin sesiymiş. Böyle bir adama Türkiye'nin güvenliğini emanet ettik böyle dönemde! Bu adamın bütün sosyal çevresi kriminallerden oluşuyor. Suçlularla fotoğraf üzerine fotoğraf veriyor. İçişleri değil, suçişleri bakanı!  Türk halkını uyarıyorum; Türk devletini FETÖ ve PKK'dan koruyamayan AKP zihniyeti, ülkenin sığınmacı ve kaçaklarla dolarak bir felakete gitmesine yol açmaktadır. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Canınız cehenneme sizin"

"İçişleri Bakanı başta olmak üzere, ülkeyi yöneten kadrolar, gaflet, delalet, hıyanet içindedir" ifadelerini kullanan Özdağ, "Görevde tutulması ülke için milli güvenlik tehdidi haline gelmiştir" dedi.

Özdağ şöyle devam etti:

Ülkemize, 10 binlerce Afgan ordusu mensubu geldi, nerede bu Afgan ordusu mensupları şimdi? 122 bin Suriyeliyi kaybettik diyorsunuz! Kurşun kalemden mi bahsediyorsunuz! Bir de kayıt altına almadıklarınız var.

Böyle bir ortamda Zafer Partisi, Türkiye'nin bir iç çatışmaya, amacı büyük Kürdistan olan bir iç savaşa sürüklenmemesi için bu göç politikası, vatandaşlık verme politikası, bu ekonomik harcamalar yanlıştır uyarısı konusunda da suç duyurusunda bulunuyorsunuz. Canınız cehenneme sizin!  Sonuna kadar, bu 10 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesinin mücadelesini yapacağız. 

Özdağ'dan Çataklı'ya: Çok iyi iş takibi yapıyorsun, aldığın her işi sonuçlandırıyorsun

Özdağ konuşmasında, İçişleri Bakanı İsmail Çataklı'ya yönelik de iddialarda bulundu.

Çataklı için "İçişleri Bakanlığı ile işi olan bütün avukatlar senden övgüyle bahsediyor" diyen Özdağ, "Çok iyi iş takibi yapıyorsun, aldığın her işi sonuçlandırıyorsun. İsmail Çataklı, göç il müdürlüklerindeki torpil odalarına ne kadar işlem yolladın? Bugün benimle ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledin, aktif terör kodu olanları, İsmail Çataklı, havaalanından nasıl ve ne karşılığında geri aldırdın? İsmail Çataklı, aktif terör kodu olan adamları, havaalanından ne karşılığında geri aldırdın, ülkeye soktun?" ifadelerini kullandı.

Özdağ ayrıca, Konya'da üretilen otomatik tüfekler olduğu iddiasında bulunarak, "İçişleri Bakanlığı, Zafer Partisi ile mücadele edeceğine, Konya'da üretilen otomatik tüfeğin kimlere, kimler tarafından dağıtıldığını açıklasınlar. Yoksa biz açıklayacağız" dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU