Kılıçdaroğlu: Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını, hesapların nasıl sorulduğunu herkese duyuracağız

"Bu ülke itibarlı bir ülkedir. Ülkenin itibarını devleti yöneten birisi ayaklar altına alamaz"

Fotoğraf: CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Türkiye’ye yaptığı ziyaret ve gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti dosyasının kapatılması hakkında açıklamada bulundu.

CHP lideri, Mavi Marmara saldırısında ölen Çetin Topçuoğlu’nun ailesini ziyareti sonrası açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

Düne kadar her türlü eleştiriyi yaptığınız kişiyle kucaklaşıyorsunuz, üç beş kuruş için. Türkiye’nin itibarına hiç kimse gölge düşüremez. Yakında iktidar olacağız, dosyaların nasıl açıldığını, hesapların nasıl sorulduğunu, Türkiye’nin itibarının nasıl korunduğunu herkese duyuracağız.  Bu ülke itibarlı bir ülkedir. Ülkenin itibarını devleti yöneten birisi ayaklar altına alamaz.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Hatice Cengiz’le görüşmek için kendisinden talebim oldu"

Hatice Cengiz’le görüşmek için kendisinden talebim oldu. Baskı altında, o görüşme gerçekleşemedi ama medya önünde şunu söyleyebilirim, kendisinin ve nişanlısının da hakkını ve hukukunu sonuna kadar arayacağız.

 

Atina ile ilişkiler 

Erdoğan iç politikada üst perdeden konuşur tabii ama hayatı gerçeğine baktığınız zaman hiçbir şey yapmayan, eli kolu bağlı, egemen güçlere teslim olmuş gibi bir havası var. Bunu görüyorsunuz zaten, atmosferi de görüyorsunuz.

"İktidara geldiğimizde o Adalar’daki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz"

İktidar değişecek. Yunan iktidarları bizim Kuvayı Milliyeci olduğumuzu biliyorlar. O yöneticiler aynı zamanda rahmetli Ecevit ve Erbakan’ı da biliyorlar. Şimdi konuşsunlar iktidara geldiğimizde o Adalar’daki silahların ne olacağını biz onlara göstereceğiz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU