Pandemi sonrası dönemde seksi iç çamaşırları yeniden moda oldu

Sektörden isimler ve uzmanlar, yeni akımın feminist çizgide olduğunu söyledi

Moda uzmanları, seksiliğin bu dönemde yeniden keşfedildiğini söyledi (AFP)

Fransız haber ajansı AFP, pandemi sonrası dönemde "seksi iç çamaşırlarının yeniden moda haline geldiğini" yazdı.

Dünyaca ünlü Fransız iç çamaşırı şirketi Chantelle'in kreatif direktörü Renaud Cambuzat, "Bu popüler kültürde karşılaştığımız bir moda. Rihanna, Cardi B, Kim Kardashian gibi isimler, bu iç çamaşırı tarzını gayet dışa dönük ve feminist bir boyutta yakaladı" dedi.

Rihanna'nın kasımda tanıttığı iç çamaşırı markası Savage X Fenty ve Kim Kardashian'ın iç giyim markası SKIMS, hayranların büyük ilgisini çekmişti.

Megan Fox da eylülde düzenlenen MTV törenine tasarımcı Thierry Mugler imzasını taşıyan, iç çamaşırlarını gösteren şeffaf bir kıyafetle katılarak gündem olmuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Cambuzat, "#MeToo" hareketinin de bunda payı olduğunu belirterek, "#MeToo hareketi daha tam olarak zafer elde edemedi fakat bir alan yarattı. Kadınlar ve iç giyim markaları ultra seksi tarzlara yatırım yapmak için bunun üzerinden geçerli yollar buldu" dedi.

Fransız Moda Enstitüsü'nden Benjamin Simmenauer de seksi iç çamaşırı akımının feminist bir çizgide ilerlediğini söyleyerek, "Artık mesele baştan çıkarmanın emredilmesi değil, cinselleştirilmiş giyimin feministler tarafından yeniden alımlanması" diye konuştu.

Fransa'daki erotik iç giyim mağazası Les Rituelles'in kurucusu Aline Tran ise "Bedenlerimizi kabul etmekle ilgili epey konuşuyoruz. Baştan çıkarma feminizim açısından değerli bir şey. Bedenimiz ve zihnimiz üzerinde söz hakkına sahip olmamızı sağlıyor" ifadelerini kullandı.Independent Türkçe, AFP, WMagazine

DAHA FAZLA HABER OKU