Miley Cyrus "Dünya öfkeli olduğu için" çocuk yapmayacak

Şarkıcı “B*ktan bir gezegen devralıyoruz” dedi

Cyrus, çocuk sahibi olmamanın sıklıkla “yargılama ve öfkeyle” karşılanan bir seçim olduğunu söyledi (AP)

Dünya daha iyi muamele görmeye başlayana kadar çocuk sahibi olmayacağını söyleyen Miley Cyrus, “bununla başa çıkmak zorunda olan yeni birini dünyaya getirmeyeceğini” belirtti.

Elle dergisine röportaj veren pop yıldızı, dişi olduğunu söylediği doğa ve insanların çevre üzerindeki olumsuz etkileri hakkında konuştu.

Cyrus, “Eğer kızgınsa ona bulaşmayın. Kadınların da şu anda bu durumda olduğunu düşünüyorum. Dünya öfkeli” dedi. 

26 yaşındaki şarkıcı, gezegenin tükenmiş olduğunu ve “suyu balıkla dolu bir dünyada yaşayacağını hissedene kadar” çocuk sahibi olmayacağını söyledi. Cyrus sözlerini şöyle sürdürdü:

Kadınlara yaptığımız şeyin aynısını Dünya’ya da yapıyoruz. Sadece durmadan alıyoruz ve ondan da üretmeye devam etmesini bekliyoruz. Dünya artık yorgun. Artık üretemiyor. B*ktan bir gezegen devralıyoruz ve bunu çocuğuma miras bırakmayı reddediyorum. Çocuğumun suyu balıkla dolu bir dünyada yaşayacağını hissedene kadar bununla başa çıkmak zorunda olan yeni birini dünyaya getirmeyeceğim.

Pop yıldızına göre Y kuşağındaki herkes şu anda çocuk sahibi olmak istememe konusunda benzer hissediyor çünkü “Dünya'nın bununla başa çıkamayacağını biliyorlar”.

Şarkıcı kendi kuşağının hislerine rağmen kadınlara “gezegeni kalabalık tutmak” için muazzam bir baskı olduğunu ve çocuk sahibi olmamanın sıklıkla “yargılama ve öfkeyle” karşılanan bir seçim olduğunu söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Cyrus, “Çocuk istemiyorsanız insanlar sizin için üzülüyor. Size sanki sevemeyecek kadar soğuk ve kalpsiz bir k*ltakmışsınız gözüyle bakıyorlar” diye konuştu.

Cyrus ve eşi Liam Hemsworth geçen kasımda Kaliforniya orman yangınlarında Malibu’daki evlerini kaybettiklerinde doğanın gazabını ilk elden tecrübe etmişti. 

Çift o dönem “finansal ihtiyaç yardımı, acil durum yardımı, topluluğun yeniden inşası, orman yangını önleme ve iklim değişikliğine karşı dayanıklılık” gibi konularda faaliyet gösteren Malibu Vakfı'na 500 bin dolar (yaklaşık 2 milyon 860 bin TL) bağışta bulunmuştu.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU