Resmi Gazete’de yayımlandı: Bazı valiler görevden alındı, yerlerine yenileri atandı

Erdoğan'ın imzasını taşıyan atama kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Fotoğraf: Twitter

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, bazı valiler görevden alınarak mülkiye başmüfettişliğine atandı. 

İllerdeli değişiklikte bazı valilerin görev yeri değişti, bazı isimler başka kurumlarda valiliklere atandı. 

Atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Merkeze çekildiler

Şanlıurfa, Bolu, Van, Diyarbakır, Bartın, Kayseri, Uşak, Karaman ve Isparta valileri görevden alınarak, Vali Mülkiye Başmüfettişliği'ne getirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyon Karahisar’a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne’ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu’ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak’a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın’a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir’e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli’ye, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde’ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat’a vali oldu. 

Kararname ile vekaleten görev yapan İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Volkan Barış Göçmez asaleten atandı.

Teftiş Kurulu Başkanlığı görevine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, İller İdaresi Genel Müdürlüğü görevine ise Mülkiye Müfettişi Selçuk Aslan getirildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kocabıyık, 15 gün önce merkeze çekilmişti

İçişleri Bakanlığı, Gezi Davası'nda çıkan kararlar ile 31 Mart seçiminin iptal edilmesini eleştiren Hüseyin Kocabıyık'ın eşi olan Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı 27 Nisan'da merkeze çekmişti. 

Yiğitbaşı, Türkiye'nin ilk başörtülü valisi oldu

Afyonkarahisar Valisi olarak atanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Kübra Güran Yiğitbaşı, ilk başörtülü vali oldu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU