Erbakan: Yapılması gereken kaynakları; faize, imtiyazlı holdinglere ve israfa aktarmak yerine millete aktarmaktır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan paylaşımlarında "AK Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor. Milyonlarca vatandaş kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi" ifadesine yer verdi

Fotoğraf: AA

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ekonomide yaşanan sıkıntılara ve iktidara tepki gösterdi. 

Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulunan Erbakan şunları kaydetti:

Toprak Mahsulleri Ofisi önünde ucuz ayçiçek yağı kuyrukları, Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et kuyrukları, Halk Ekmek kuyrukları kilometrelerce uzadı gitti.

Şimdi de “karneyle ekmek” dönemini andıran “ekmek kuponu” uygulaması dönemini yaşıyoruz. Ak Partili belediyeler vatandaşa indirimli ekmek alsınlar diye özel kupon bastırıp dağıtıyor.

Bu uygulama karşı karşıya olduğumuz acı gerçeği yüzümüze haykırıyor, milyonlarca vatandaş bir kuru ekmeğe muhtaç hale getirildi. Gerçekten de yazık, hem de çok yazık…

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Halk fakirleştiriliyor, sonra da fakirleşen halka hayır devede kulak misali yardımlar yapılmaya çalışılıyor"

"Son yıllarda belediyelerin ve iktidarın hayır kurumu haline geldiğini" ifade eden Erbakan, "Fakat Hükümet’in ve belediyelerin görevi hayır, hasenat işleri yapmak değildir diye hep söyledik" dedi.

Erbakan şöyle devam etti:

Zam yağmuruyla, fahiş vergilerle, bırakın yıllık enflasyonu, neredeyse aylık enflasyon düzeyinde, ‘cep harçlığı’ seviyesinde maaş zamları ile halk fakirleştiriliyor, sonra da fakirleşen halka hayır kurumu uygulamalarıyla devede kulak misali yardımlar yapılmaya çalışılıyor.

Hayır,  olması gereken bu değil… Bu aziz millet buna layık değil…

Yapılması gereken kaynakları faize, imtiyazlı holdinglere ve israfa aktarmak yerine, "önce millet" anlayışıyla o kaynakları millete aktarmaktır.

Dar gelirli milyonların alım gücünü, refah seviyesini artıracak adımları atmak, halkı temel ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz  durumdan kurtarmaktır.

Bir iktidarın asıl görevi işte budur, bedava veya indirimli ekmek dağıtmak değildir.  

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU