Karamollaoğlu: “Tayyip Bey, kaybetme ihtimali güçlü olduğu takdirde başka bir adayı gösterecek” bu söyleniyor, doğru mudur değil midir ben bilmem

Saadet lideri, “Hiçbir zaman adaylar seçim sathı mailine girmeden açıklanmaz” ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhur İttifakı’nın adayının henüz açıklanmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ben adayım” demediğini ifade ederek, “Tayyip Bey, seçime kadar gözlemleyecek, kaybetme ihtimali güçlü olduğu takdirde başka bir adayı gösterecek. Kendisi kaybetmiş olmayacak, başka aday kaybedecek, bu söyleniyor” dedi.

Karamollaoğlu, Habertürk'te Hülya Hökenek'in sorularını yanıtladı.

“Zorluyorlar; ille de adayınızı belirleyin. Cumhurbaşkanı seçimleri yapıldı, kimse kimseye 'şu adayı açıklayın da görelim' dedi mi?” diye soran Saadet lideri, “Biz mantıksızlıkları ortaya koymaktan bayağı becerili toplum haline geldik. Cumhur İttifakı niye açıklamıyor? Sayın Bahçeli sayın Erdoğan'ı 'bu benim adayım' dedi. Sayın Cumhurbaşkanı bugüne kadar 'ben adayım' dedi mi?” ifadelerini kullandı.

“Karamollaoğlu: Tayyip Bey, seçime kadar gözlemleyecek, kaybetme ihtimali güçlü olduğu takdirde başka bir adayı gösterecek. Kendisi kaybetmiş olmayacak, başka aday kaybetmiş olacak. Bu söyleniyor. Doğru mudur, değil midir ben bilmem" iddiasını dile getiren Karamollaoğlu şöyle devam etti:

Hiçbir zaman adaylar seçim sathı mailine girmeden açıklanmaz. Niye açıklansın, niye ihtiyaç var? Ben belli sürede o adayın canına okurum, iftiralar atarım, sonunda o adamı çürütürüm, maksat bu. Ben bu tip iddiaları hiçbir zaman cevap vermiyorum. Bizim 6'lı masada konuşmadığımız konuyu neden toplumla görüşelim. Konuşmamışız. Bu zorlama doğru bir zorlama değil. Herkesin aklından 50 tane formül geçer. Bu formüllerin hiçbirine itibar edilmez. Ama düşüncedir, belki karar vericiler tarafından dikkate alınır. Eğer 6'lı masa diye bir masa varsa. Bu masa da meseleleri görüşüyorsa, bu görüşmelerin de mahremiyeti varsa buna da saygı gösterilmelidir kanaatindeyim.

 

Habertürk

DAHA FAZLA HABER OKU