Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti... Ekonomiyi eleştiren MHP Milletvekili Ersoy için "kesin çıkarma cezası" istendi

Ersoy, "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor" diye konuşmuştu

MHP lideri Bahçeli, Ersoy'a arabasını hediye etmişti. Fotoğraf: Twitter @bakiersoymhp

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy "kesin çıkarma cezası” talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

MHP'den yapılan açıklamada, "Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, tüzüğümüzün 78. maddesinin 4-c, 4-e, 4-i bentleri ve 81. maddesi uyarınca tedbirli olarak parti üyeliğinden kesin çıkarma cezası ile tecziyesi için Merkez Disiplin Kurulumuza sevk edilmiş olup, parti üyesi hakkında disiplin işlemleri başlatılmıştır" denildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ne demişti?

Ersoy, Kayseri'de katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Enflasyon rakamları ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ersoy, vatandaşın enflasyondan "inanılmaz derecede muzdarip" olduğunu belirterek şunları söylemişti:

Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor.

Bahçeli araba hediye etmişti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2019 yılında "06 BJK 001" plakalı 1988 model Ford Mustang marka otomobilini hediye olarak Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'a vermişti.

Ersoy da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin şahsımı onurlandırarak hediye olarak emanet ettiği mustang marka aracını elini öpüp hayır duası ile teslim aldım, Bu manevi hediye ailemizin kutsal emanetlerinden sayılarak kuşaktan kuşağa aktarılacaktır,Rabbim Liderimize uzun ömürler versin" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU