ABD Başkanı Trump kızını övdü: Ivanka çok muhteşem ve zeki biri, dünya liderleri onu çok sevdi

Japonya'nın Osaka kentinde düzenlenen G-20 zirvesinde Trump'ın heyetinde kızı Ivanka da yer alıyordu

ABD Başkanı Donald Trump, Japonya'nın Osaka kentinde düzenlenen G-20 zirvesinde Amerikan heyetinin içinde yer alan kızı Ivanka Trump ile ilgili konuştu.

Ivanka Trump, zirve sırasında aralarında Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Theresa May ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde'ın bulunduğu dünya liderleriyle konuşmaya çalışmış ancak sohbete katılamaması özellikle sosyal medyada gündem olmuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Élysée Sarayı’nın sosyal medya hesabından paylaşılan görüntünün ardından sosyal medyada Ivanka istifa etiketiyle kampanya başlatılmıştı. 

ABD Başkanı Donald Trump ise Ivanka'nın ABD dış politikası ve ülke saygınlığını olumsuz yönde etkilediği konusundaki eleştirilere katılmıyor.

 

Trump gazetecilere yaptığı son açıklamada kızı Ivanka'yı "çok zeki" diye tanımladı:  

Yabancı liderler onu sevdi. O muhteşem bence, çok akıllı ve çok iyi bir iş çıkarıyor.  Çok büyük fedakarlıklarda bulunuyor. O ve Jared (Ivanka Trump’ın eşi ve ABD Başkanı Trump’ın danışmanı) çok iyi iş çıkarıyor. Ivanka neredeyse 10 milyon iş yapıyor; eğitim veriyor, şirketlere gidiyor ve insanları işe alıyor. 

 

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı Jared Kushner'i başdanışmanı yapıp, kızı Ivanka Trump'ı danışmanı sıfatıyla uluslararası zirvelere götürmesi çokça eleştirilmişti.

Videoyu yayımlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ofisi açıklama yapmış, amaçlarının Ivanka'yı utandırmamak olduğunu belirtmişti. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU