Anna Delvey, Inventing Anna'nın ardından Alman varis söylentilerine açıklık getirdi

Hükümlü dolandırıcı, "Kimse kendini böyle tanıtmaz" dedi

Inventing Anna'da Anna Sorokin'i (sağda), Julia Garner (solda) canlandırıyor (Netflix/AP)

Anna Delvey, bir Alman varis kılığına büründüğü yönündeki spekülasyonları çevreleyen karışıklığı açıklığa kavuşturdu.

Delvey'in (gerçek adı Anna Sorokin) gerçek hikayesi, Netflix'in popüler dizisi Inventing Anna'ya konu olduğunda tüm dünyadaki izleyicilere ulaştı.

Inventing Anna, dolandırıcılık ve büyük hırsızlık suçlarından hüküm giymeden önce arkadaşları ve büyük bankalardan yüz binlerce dolar çalan Sorokin'in (Ozark'tan Julia Garner canlandırıyor) gerçek olduğuna inanması güç hikayesini anlatıyor.

Anna Sorokin, 2019'daki duruşmasında otel, banka ve diğer kurumları dolandırarak 200 bin doların üzerinde bir meblağ çalmaktan suçlu bulunmuştu. Sorokin, sahtekarlıkla tanıştığı iş arkadaşları ve dostlarını daha büyük meblağlarda dolandırmıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dizide, Sorokin'in arkadaşlarını kandırmak için Alman bir varis kılığına büründüğüne ilişkin gerçek hayattaki haberler dramatize edilirken, diğer karakterler onun görünüşteki muazzam servetinin kökenleri hakkında spekülasyonlar yapıyor.

Sorokin, yakın zamanda katıldığı Call Her Daddy podcast'inde, hapisten çıktıktan sonra bir yıldır tutulduğu New York'un kuzeyindeki ABD Göç ve Gümrük Muhafaza (ICE) gözetim merkezinden görüntülü aramayla sunucu Alex Cooper'a konuştu.

Cooper, Sorokin'den iş arkadaşlarını dolandırmak için gerçekten bir Alman varisi gibi davranıp davranmadığını veya arka plan hikayesinin uydurma olup olmadığını netleştirmesini istedi.

Sorokin, herhangi birine kendisine miras kalacağını söyleyip söylemediği sorulduğunda, "Hayır" dedi.

Herhangi birine bir Alman varisi olduğunu söyleyip söylemediği sorulduğunda da "hayır" yanıtını verdi.

Sorokin, "Kimse kendini böyle tanıtmaz" diye cevap verdi.

Nasıl bir cümle ki bu? Bu tamamen saçmalık.

Sorokin, Alman varis köklerini çevreleyen anlatının nasıl başladığını düşündüğünün sorulması üzerine, "savcılık tarafından Ekim 2017'de mahkemeye çıkarıldığım zamanki ilk basın bülteninin yayımlanmasından sonra bu hikayenin bir araya getirildiğine" inandığını söyledi.

Anna Sorokin "Sanırım benim varsayımım bu olurdu ama bilmiyorum" diye ekledi.

Bunu takip etmek benim için çok zor çünkü bunca zamandır hapisteydim.

Sorokin şu anda ICE tarafından vize süresini aştığı için gözetim altında tutuluyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU