Mahir Ünal'a "Açım vallahi" diye seslenen çiftçi: Ben işsizim, toplantıda havadan sudan konuşulunca ben de tepkimi dile getirdim

Çiftçi Ali Avcı, "Adıyaman’da büyük bir işsizlik var. Millet dile getirmekten korkuyor" diye konuştu

Adıyamanlı çiftçi Ali Avcı, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal konuşma yaptığı sırada "Vallahi açım ben" diye bağırınca apar topar salondan çıkarıldı.

Ünal daha sonra sözkonusu görüntüleri "Ülkemizde milyonların yaşadığı işsizliği ve yoksulluğu dile getiren, bu haykırışıyla milyonların sesi olan hemşehrime kulak verin.. Hakikati söyleyen bu ses milletin sesidir" notuyla paylaşan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'ye sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Ünal paylaşımında şunları ifade etti: 

Bu ses hakikatin ve milletin sesi değil. Çiftliği olan, bir kısmını devletin hibe desteği ile aldığı 100 koyunu varmış. Adıyaman belediyesinden de maddi destek almış bir vatandaşımız. Toplantı sonrası kendisini dinledim. Bu bilgileri o verdi.Hakikat kazanacak,siz kaybedeceksiniz

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Boş konulara değinildi"

Sözcü'den Hakan Kaya'ya konuşan Ali Avcı ise AK Partili olduğunu aynı zamanda sandık görevlisi olduğunu söyledi. Avcı şunları kaydeti:

Bizim toplantı vardı, ben de toplantıya gittim. Ben zannettim ki işsizlik, yoksulluk, pahalılıktan bahsedilecek. Orada devamlı bildiğimiz şeylerden bahsedildi. Boş konulara değinildi. Biz devletimizi, milletimizi seven insanlarız. Ben işsizim. Toplantıda havadan sudan konuşulunca ben de tepkimi dile getirdim. Adıyaman’da büyük bir işsizlik var. Millet dile getirmekten korkuyor. "Ben işsizim, ben açım" dedim. Ben oraya provokasyon için değil, onunla görüşüp derdimi anlatmak için gittim.

"Bana sadece 3 bin TL’ye yakın bir para verdiler"

Adıyaman’ın Gölpınar köyünden 5 sene önce merkeze taşındığıı, iş bulamayınca hazine arazisine çiftlik kurduğunu belirten Avcı, " Ziraat Bankası’ndan 100 bin TL kredi çektim, koyun aldım. Üçüncü çevre yolu araziye denk gelince yıktılar çiftliğimi.  Koyunlarımı borçlarım yüzünden zararına satmak zorunda kaldım. Belediyeye gittim durumumu  anlattım. 'Benim masrafımı verin' dedim. Bana sadece 3 bin TL’ye yakın bir para verdiler.  Oysa ben hayvanlarımı sattım en az 50 bin lira zarar ettim. Çiftliğim gitti, işsiz kaldım. Çocuklarımdan biri de askere gidecek" diye konuştu.

Avcı şöyle devam etti:

Üniversiteyi kazanan bir oğlum vardı. Turizm ve otelcilik bölümünü kazanmıştı, üniversiteye gidecekti. “Oğlum sen üniversiteye devam et, ben dilensem de seni okuturum” dedim. O da bana, “Baba sen işsizsin, evde çalışan yok. Ben de okursam aç kalırız” dedi. Ben gittim muhtarlıktan fakirlik kağıdı aldım, bu sene üniversiteyi okumasını erteledim. Oğlum gençlerin oynadığı oyun salonunda çalışıyor. Onun verdiği günlük  50 lirayla geçiniyorum. Biz derdimizi kime anlatalım.

 

 

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU