Kulağına su kaçtığını düşünmüştü, üç gün sonra hamam böceği çıktı

Aucklandlı Zane Wedding ilk başta yüzdükten sonra kulağına su kaçtığını düşünmüştü

Doktor, üç gün boyunca Zane Wedding'in kulağında bulunan hamamböceğini vakum cihazıyla çıkardı (YouTube / Science & Weird)

Yeni Zelanda'nın Auckland kentinde bir kişinin yüzdükten sonra kulağına su kaçtığını sanıp üç gün sıkıntısını çektiği şeyin çok daha endişe verici olduğu ortaya çıktı.

Yüzmeye gittikten sonra kulak tıkanıklığından mustarip olan Zane Wedding, kulağındaki tuhaf his ertesi gün de geçmeyince doktora gitmeye karar verdi.

Doktor, Wedding'e antibiyotik verip kulak kanalını kurutmak için saç kurutma makinesi kullanmasını tavsiye etti ve kulağındaki hassasiyet geçmezse tekrar gelmesini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kulağındaki kıpırtı hissi geçmeyince Wedding bu sefer bir kulak burun boğaz (KBB) uzmanına gitti.

Doktor, Wedding'e "Sanırım kulağında böcek var" dedi.

Wedding'in kulağındaki şeyin bir hamam böceği olduğu ortaya çıktı.

Başına geleni The New Zealand Herald'a anlatan Wedding, doktor böceğin yarısını çıkarınca "fiziksel olarak kötü" hissettiğini söyledi.

Wedding çektiklerini anlatmak için kusma emojisi kullanarak attığı tweet'te "Kulağımda üç gün boyunca bir hamam böceği vardı" diye yazdı.
 


Hamam böceğinin geri kalanı Wedding'in kulağından vakum cihazıyla çıkarıldı.

Wedding gazeteye şöyle konuştu:

Kulağımdan çıkarken [kulak zarımdan] pat sesi geldiğini hissettim. Böceği çıkaran kadın 'Daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Hakkında okumuştum ama hiç görmemiştim' dedi. Sürekli 'Aman Tanrım' diyordu. İlk kez dediğinde tümörüm var sandım.

Üç gün boyunca "o kulağıyla hiçbir şey duymadığını" dile getirdi.

Wedding yaşadığı dehşeti anlatırken evi için bir böcek ilaçlama firmasından randevu aldığını söyledi.

"Hâlâ tüylerimi diken diken ediyor" diyen Wedding daha önce bir ağaçta uyuduğunu ve başına bu kadar tuhaf bir şey gelmediğini ekledi.

Bir ağaçta uyudum ve hiçbir şey olmadı. Cuma gecesi kanepede uyuyakalıyorum ve üç gün boyunca kulağımda hamam böceğiyle yaşıyorum.

Ağaç uzmanı olarak çalışan Wedding, aynı zamanda bölgedeki yerli ağaçların kesilmesini protesto eden bir aktivist.

Wedding, KBB uzmanı daha önce kimsenin kulağından böcek çıkarmadığı için hamam böceği cesedinin doktorda kalmasına izin verdiğini söyledi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU