BBP'li Akdoğan'dan 'Enes Kara' açıklaması: Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?

Hayatına son veren Enes Kara için "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız?" ifadesini kullanan BBP'li Ahmet Namık Akdoğan daha sonra bu sözlerinin "latife" olduğunu iddia etti

Fotoğraf: Twitter @Anakdogann

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, cemaat yurdunda yaşamına son veren Enes Kara'nın vefatıyla ilgili olarak "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız" ifadelerini kullandı.

Eskişehir'de "Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Akdoğan "Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız. O zaman ÇYDD, Lions Kulübü gibi yerlerde kapatılsın" diye konuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Latife" dedi

Sözlerinin tepki çekmesinin ardından gazeteci Merve Demir'in paylaşımına sosyal medyadan yanıt veren Akdoğan sözlerinin "latife" olduğunu savundu.

Akdoğan şunları kaydetti:

Kardeşim ben bunun latife olduğunu orada bulunan 13 gazeteci arkadaşın huzurunda söyledim ondan sonrada evladımızın intiharına üzüldüğümü kendine uygun olmayan bir yurtta kalmaması gerektiğini ifade ettim. Etmedim mi?

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU