Eski çalışanına bozuk parayla ödeme yapan işverene dava açıldı

Geçen yıl yaşanan olay sosyal medyada paylaşılınca yerel medyada geniş bir şekilde yer almıştı

Tamirhane sahibi Miles  Walker, eski çalışanı Andreas Flaten'e ödemesi gereken 915 dolarlık son maaşını kendisini polise şikayet etmesine kızarak 91 bin 500 adet metal para ile yapmıştı / Kolaj: Independent Türkçe

ABD Çalışma Bakanlığı, Georgia eyaletinde eski işçisine son maaşını bozuk para ile ödeyen ve çalışanlarına fazla mesai ücretlerini vermeyen oto tamircisine dava açtığını duyurdu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yapılan açıklamada, "ABD Çalışma Bakanlığı, müfettişlerin fazla mesai ihlali yaptığı ve eski bir çalışanına hakaret ettiğini belirlediği Autoworks LLC sahibi Miles Walker'a karşı Georgia Kuzey Bölgesi Mahkemesine şikayette bulundu" ifadesine yer verildi.

Açıklamada, tamirhane sahibi Walker'ın, eski çalışanı Andreas Flaten'e ödemesi gereken 915 dolarlık son maaşını, kendisini polise şikayet etmesine kızarak 91 bin 500 adet metal para ile yapması ve Flaten'in evinin önüne döktüğü bozuk paraların üzerine küfürlü bir not bırakması konusunda da şikayette bulunulduğu belirtildi.

Bakanlık, tamirhane sahibinin bu hareketiyle, maaşını alamadığı için şikayette bulunan eski çalışanına misilleme yaptığının ve Federal İş Yasasını ihlal ettiğinin altını çizdi.

Parları motor yağına batırmış

Georgia'nın Peachtree City bölgesinde oto tamirhanesi işleten Mİles Walker'ın son çekini almadığı için şikayette bulunan eski çalışanının evinin önüne 91 bin 500 adet bozuk parayı döktüğü, metal paraların motor yağına batırıldığı tespit edilmişti.

Geçen yıl yaşanan olay, Flaten'in kız arkadaşı tarafından sosyal medyada paylaşılınca yerel medyada geniş bir şekilde yer almıştı.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU