31 Mart'ta aldığı 262 oy 23 Haziran'da 92'ye düşen bağımsız aday: İstanbul seçimleri iptal edilsin

Bağımsız aday Mehmet Ali Aydoğmuş’a göre oyları başka bir siyasi partiye kaydırıldı

Fotoğraf: Twitter

23 Haziran'daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde bağımsız aday olan Mehmet Ali Aydoğmuş seçime itiraz etti.

92 oy alan Aydoğmuş, kendi oylarının başka adaylara kaydırıldığını düşünüyor.

 

Ekran Alıntısı.JPG
Fotoğraf: Mehmet Ali Aydoğmuş resmi web sitesi

 

Seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Aydoğmuş itiraz dilekçesini Yüksek Seçim Kurulu’na gönderilmek üzere İstanbul İl Seçim Kurulu’na sundu.

Aydoğmuş 23 Haziran seçimlerinin Türkiye'nin tarihine kara bir sayfa olarak yer aldığını belirtti: 

Bu seçim Türkiye’mizin tarihinde kara sayfa olarak yer almıştır. İstanbul toplumu ve gelecek nesil için, demokrasimiz ve kara lekenin silinmesi için seçimin tekrarlanması gerekmektedir. İstanbul’daki tüm sandıklarda bana verilen oyların bir kısmı, kasıtla sandık kurulları başkanları tarafından farklı siyasi partiler adına kaydedilmiş ve sandık sonuç tutanaklarına da bu şekilde geçmiştir. 39 ilçede herhangi bir sandık tutanağı ve çetelesi verilmediği gibi itiraz süresi de bildirilmemiştir. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde aldığım oyların başka bir siyasi partiye kaydırıldığı aşikardır. Bu nedenle mağdur edilmekteyim.

Bağımsız aday Mehmet Ali Aydoğmuş, 31 Mart seçiminde 262 oy almış, seçimlere şaibe karıştığı ve manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle o seçime de itiraz etmişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU