Küfürler etti, elindeki bıçakla kadın yolcuyu tehdit etti... Metrodaki saldırgan yakalandı

Yanındaki bıçağı da çıkartan saldırgan, bir kadına küfür ederek, “Yüzünü keserim senin” tehdidinde bulundu

İstanbul'da Kadıköy-Tavşantepe seferini gerçekleştiren metroda bıçaklı saldırgan, bir kadına hakaretler savurarak, bıçakla tehdit etti.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre ağır hakaretler eden bir saldırgan metronun Bostancı durağına geldiği sırada bir kadına hakaretler etmeye başladı.

Yanındaki bıçağı da çıkartan saldırgan, bir kadına küfür ederek, “Yüzünü keserim senin” tehdidinde bulundu. Kadının “Elindeki bıçağı bırak” demesi üzerine saldırgan, tehdit ve hakaretlerine devam etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

20 suç kaydı varmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün sabah saatlerinde paylaştığı bilgiye göre 20 farklı suç kaydı olan saldırgan yakalandı.

Emniyet şu duyuruyu yaptı:

24.11.2021 günü Kadıköy-Tavşantepe metro içerisinde bir erkek şahsın, bir kadın şahsı bıçakla tehdit ederek hakaretlerde bulunduğu görülmüştür. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şahsı yakalamak için detaylı bir çalışma başlatılmıştır. Yapılan araştırmalarda, görüntüyü paylaşan şahsın mağdur şahıs olmadığı paylaşım yapan kişinin alıntı yaparak paylaştığı tespit edilmiştir. Çevrede yapılan çalışmalar sonucu görüntülerdeki şahsın E.Y.(32) olduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışma sonucu şahıs 02:30 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın yapılan incelemesinde (20) adet suç kaydının olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.

“Kendimden geçtim, hatırlamıyorum”

Odatv'nin ulaştığı bilgilere göre saldırgan emniyetteki ifadesinde olayı şöyle anlattı:

Metroda yaşlı bir kadının maskesi açıktı. Ben de onu maskesini kapatması için uyardım. Fakat bu sırada ağzından küfür çıktı. Başkaları beni bu konuda uyarınca bir anda kendimden geçtim ve saldırdım. Sonrasını hatırlamıyorum.

İBB: İnceleme başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Dün Kadıköy Tavşantepe Metrosu'ndaki saldırgan şahıs ile ilgili Emniyet'te işlemler devam ederken metrodaki güvenlik önlemleri ile ilgili inceleme başlatılmıştır. Kadın yolcularımız başta olmak üzere tüm vatandaşların güvenli ulaşımı önceliğimizdir" ifadesini kullandı. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU