Milliyetçi muhafazakar partinin adayı, transparan iç çamaşırıyla fotoğraf paylaşınca sansasyon yarattı

Nana Harring, çıplak fotoğrafları kendi rızası dışında internete konan 500'ü aşkın kadından biriydi

Nana Harring, Aarhus'u daha iyi bir yer haline getirme vaadi veriyor (Instagram/nanaharring)

Aarhus kentindeki belediye meclisi seçimlerinde Danimarka Halk Partisi adayı olan Nana Thillemann Harring, Instagram'da yaptığı paylaşımlarla gündem yarattı. 

Milliyetçi ve muhafazakar partiden aday olan bir ismin meme uçlarının göründüğü fotoğraflar paylaşması, kimilerinde şaşkınlık yaratırken genç kadın kendini savundu.

Üzerinde siyah dantelli transparan iç çamaşırının göründüğü son fotoğrafı Harring şu ifadelerle paylaştı:  

Seçim posterimdeki fotoğrafı da bunu da aynı yetenekli fotoğrafçı çekti. Ancak bu sokak lambası direklerinde yer almıyor #üzgünüm

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Harring, yaklaşık bin 300 kişinin beğendiği fotoğrafı haberleştiren BT gazetesine sosyal medyadaki görüntüsüyle siyasetçi kimliği arasında bir çelişki görmediğini söyledi. "Toplumu değiştirmek isteyenlerin kendileri de değişmelidir düşüncesine katılmıyorum. Aarhus'u daha iyi bir yer haline getirmek için bazı somut özelliklerim olduğunu düşünüyorum. İç çamaşırlı fotoğraf paylaşmam bu özellikleri yok etmiyor" dedi.

23 yaşındaki kadın, 4 yıl önce yüzlerce Danimarkalı kadınla birlikte kendisinin de çıplak fotoğraflarının sızdırıldığını hatırlatarak "Ben böyle bir adayım. Yıllardır intikam pornosu ve çıplak fotoğraflar hakkında konuşuyorum. Eğer kişiliğim yüzünden oy kaybedeceksem onları zaten çoktan kaybetmişimdir. Bunu değiştirmek istemem" ifadelerini kullandı. 


Hemşirelik eğitimi alan Harring, tavrının partisinde rahatsızlık yaratmadığını söyledi. Ancak Instagram'da pek çok eleştiri topladı. 2014'ten sonra oy kaybeden Danimarka Halk Partisi'nin bu adayla dibi gördüğü de söylendi, kadının siyasete "yeni bir nefes" getireceği de...

Harring ise davranışlarının arkasında duruyor:

Eğer insanlar benim hakkımdaki görüşlerini değiştirirlerse bu onların hakkıdır. Uyum sağlamak zorunda olan ben değilim. İnsanlar aynı zamanda hem kendileri hem de siyasetçi olabilmeli. Instagram'da neredeyse çıplak fotoğraf paylaşmam benim siyaset yeteneklerim hakkında hiçbir şey anlatmaz.
 

Independent Türkçe, Sputnik International, BT, TV Midtvest

DAHA FAZLA HABER OKU