Cezaevinde ziyaretçi arama odalarına kamera konulduğunu ihbar eden memur Van'a tayin edildi

İnfaz Koruma Memuru A.D’nin avukatı nahkemeye sunduğu dilekçede müvekkilinin kesinleşmiş bir disiplin kararı bulunmadığını belirterek "İdare atamaları cezalandırma amacı olarak kullanılamaz" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Antalya E Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’nde ziyaretçi arama odalarına kamera konulduğunu personel müdürüne ihbar eden İnfaz Koruma Memuru A.D., Van T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na tayin edildi. A.D., atama kararını iptal ettirmek için Antalya İdare Mahkemesi’ne "yürütmeyi durdurma" davası açtı. 

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre; Disiplin Amirliği tarafından A.D.’ye "görev yerini terk etmek", "kuruma ait görüntüleri cep telefonuna kaydetmek", "verilen emir ve görevlerin tam ve zamanında yapılmasında kusurlu davranmak", "iş arkadaşlarına saygısız davranmak ve ev izolasyonuna uymamak" eylemlerinden dolayı disiplin soruşturması başlatıldı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kesinleşmiş disiplin kararı yok

A.D’nin avukatı müvekkilinin kesinleşmiş bir disiplin kararı bulunmadığını belirterek 11 Ekim tarihinde Antalya İdare Mahkemesi’ne "yürütmeyi durdurulması" istemiyle dava açtı. Mahkemeye sunulan dilekçede, "İdare atamaları cezalandırma amacı olarak kullanılamaz. Esasında A.D’nin, Kurum Müdürü Hamza Şenkaya ve Kurum 2. Müdürü Ahmet Borucuoğlu ile görüşlerinin ters düşmesi neticesinde bu idari işlem gerçekleşmiştir. Hakkında başlatılmış ve kesinleşmemiş birçok disiplin soruşturmaları neticesinde kendisine haksız yere isnat edilen ve hukuka aykırı delil elde edilerek (gizli kamera yerleştirilmesi) kendisine ve hukuka aykırı olarak disiplin işlemi ve soruşturması başlatılması hasebiyle adı geçenler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi. 

 

Cumhuriyet

 

DAHA FAZLA HABER OKU