Abu Dabi'de gerçek Squid Game yarışması düzenleniyor

Söz konusu oyunların zararsız versiyonu salı gerçekleştirilecek

(Netflix)

Çılgınca popüler Netflix dizisi Squid Game'in ölümcül olmayan gerçek hayat versiyonu Abu Dabi'de düzenleniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) Kore Kültür Merkezi (KKM) dizide görülen oyunların 15'er katılımcılı iki takımla yeniden canlandırılmasını organize ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Korece gerilim Squid Games, gizemli bir organizasyonun borç içindeki kişileri yaşamlarını değiştirecek miktarda para kazanma şansı için görünürde çocuksu olan bir dizi oyunda rekabet etmek üzere işe aldığı distopik gerçekliği keşfe çıkıyor.

Söz konusu oyunlar, bazıları Kore'ye özgü, bazılarıysa “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” veya halat çekme gibi dünya çapında bilinen klasik çocuk oyunlarına dayanıyor.

Bununla birlikte tipik çocuk oyunlarının aksine, kaybetmeniz durumunda Squid Game'deki oyunların ölümcül sonuçları var.

Öte yandan salı (12 Ekim) oynanması planlanan oyunların Abu Dabi versiyonu tamamen zararsız olacak.

Takımlar; Kırmızı Işık Yeşik Işık, Dalgona şeker yarışması, kağıt katlama oyunları, misket ve Ddakji gibi oyunları oynayacak.

 

netflix2.png
Squid Game'deki ölümcül "Kırmızı Işık, Yeşil Işık" oyunu (Netflix)

 

Oyun personeli de dizideki korumaları taklit ederek pembe kostüm giyecek. Etkinliğin kayıt sayfasında sadece Koreli olmayan BAE sakinlerinin gösteriye katılabileceği belirtiliyor.

Squid Game tüm dünyada yeniden canlandırılıyor.

Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'nın Ilford semtindeki John Bramston İlkokulu bu hafta ebeveynlere diziyi izleyen çocukların sahneleri yeniden canlandırmak için oyun alanında birbirlerine ateş ediyormuş gibi yapmalarına dair endişelerini özetleyen bir mektup gönderdi.

Mektupta şu ifadeler kullanıldı:

Oyun alanında bu oyunun kendi versiyonlarını oynamaya başlayan çocukların sayısının arttığını fark ettik, bu da arkadaş grupları içinde çatışmalara neden oluyor.

Kent'teki Sandown isimli başka bir okul da dizinin popülaritesine karşı şiddet ve çevrimiçi zarar konusunda ek dersler vermeye başladı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU