Prens Harry, BBC belgeselinde Kraliçe'yi taklit etti

Sussex Dükü bu yıl hayatını kaybeden büyükbabası Prens Philip'e dair konuştu

Yakın zamanda Prens Harry'nin kızı Lilibeth'in vaftiz törenini Windsor Kalesi'nde yapmak istediği iddia edilmişti (Reuters)

Prens Harry, BBC'nin Prens Philip'in ölümünün ardından Edinburgh Dükü'nü anmak için hazırladığı belgeselde Kraliçe II. Elizabeth'in taklidini yaptı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Daily Mail'in haberine göre 37 yaşındaki Sussex Dükü çarşamba yayımlanan "Prince Philip: The Royal Family Remembers" isimli (Prens Philip: Kraliyet Ailesi Hatırlıyor) belgeselde büyükbabasının uçma sevgisine dair konuşurken Edinburgh Dükü pilotluk yaparken 95 yaşındaki Kraliçe'nin vereceği tepkiyi tahmin etti.

Prens Harry şu ifadeleri kullandı:

Tüm uçuşları kendisi yapıyordu ya da kesinlikle bir kısmını. Uçarken sadece Edinburgh Dükü olduğunuz için geçiş üstünlüğünüz yoktur. Çok fazla çalışmalı ve becerilerinizi kanıtlamalısınız.

Sussex Dükü nisanda 99 yaşındayken hayatını kaybeden büyükbabasına dair şu ifadeleri de ekledi:

Ama aynı zamanda kontrolü eline alma ve tüm dünyada uçak uçurma konusunda inanılmaz bir ayrıcalığa sahipti. Büyükannemi bir uçağın arkasında oturup çay içtiğini ve türbülanstan geçerken 'Oh Philip! Ne yapıyorsun?' dediğini hayal edebiliyorum.

Sussex Dükü büyükbabasının mizah anlayışını özlediğinden de bahsetti. Prens Harry ayrıca şunları söyledi:

Büyükannemi düşününce onu daha çok özlüyorum çünkü onunla birlikteyken büyükannemin ne kadar güçlü olduğunu biliyorum. İkisi birlikte gerçekten en sevimli çiftti.

Prens Harry ve eşi Meghan Markle perşembe New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'yla 11 Eylül'de hayatını kaybedenleri anmak üzere görüşmüştü

 

Independent Türkçe, Page Six, Daily Mail

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU