Trump aslanlardan çok korktuğu için Afrika'da golf sahası inşa etmek istememiş

Eski ABD Başkanı'nın, yaban hayvanının "gayet kalın bir adamı" yemek isteyeceğinden endişe ettiği belirtildi

(Reuters)

Yeni yayımlanan bir kitapta, Donald Trump'ın aslanlardan çok korktuğu için Afrika'da golf sahası inşa etmek istemediği öne sürüldü.

Bob Woodward ve Robert Costa'nın yazdığı Peril (Tehlike) isimli kitaba göre tek dönem başkanlık yapan Trump, büyük kedilerin saldırısına uğrama korkusunu bir golf oyunu sırasında Güney Afrikalı golfçü Gary Player'la paylaşmış.

Player da o sırada, ABD Başkanı'na golf sopasıyla vuruş için yardım ediyormuş. Güney Afrikalı golfçü daha sonra Trump'a, daha "kontrollü" olmasını ve "sopayı daha sakin ve daha az abartılı biçimde sallamasını" söylemiş.

Kitaba göre 9 kez ABD'deki erkekler büyük golf turnuvalarında şampiyon olan Player, Trump'a golf ve otel imparatorluğunu Afrika'ya genişletmesi gerektiğini ifade etmiş.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ancak kitapta, Trump'ın bu fikirden etkilenmediğini öne sürüldü.

Trump'ın şaka yaparak, "Gary, iki aslan dışarı bakıp 'Bu gayet kalın bir adam, değil mi? Onu yemek isterdim. Hadi gidip onu yiyelim' derse ne olacak?" dediği iddia edildi.

Player da, "Eh, çitler falan var" diye durumu izah etmiş.

Kitaba göre Trump da, "Çitin üzerinden tırmanamazlar mı demek istiyorsun?" diye sormuş.

Golf efsanesi de, "Bir Jeep'e binersen, Jeep'in içine gelemezler" demiş.

Trump bu kez, "Jeep'in içine gelemeyeceklerini nereden biliyorsun?" diye sormuş.

Player da, "Bunun için hayatım üzerine bahse girmem" demiş.

Başkanlığı döneminde Trump, Beyaz Saray'da her iki partinin de senatörlerinden oluşan bir grupla toplantısında, Afrika ülkelerinden "b*k çukuru ülkeler" diye bahsetmişti.

Trump'ın bu yorumu 2018'de göçmenlikle ilgili bir Oval Ofis toplantısında yaşanan tartışmada yaptığı ve ABD'nin Afrika'dan ve Haiti gibi ülkelerden gelenleri neden kabul etmesi gerektiğini sorguladığı iddia edilmişti.

Tehlike adlı kitap, salı günü satışa çıktı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU