Üzerinde "bedava araba" yazan araca binip gittiler, 50 km. sonra bagajda ceset buldular

İkili, araçla 50 km. yol kat ettikten sonra bagajda, en son iki gün önce görülen 34 yaşındaki adamın cesedini buldu

Mississippi'de "bedava otomobilin" alındığı iddia edilen yer (WLBT TV)

"Bedava otomobil" diye tanıtılan bir aracın içinde ceset bulduğu öne sürülen iki adam, şok eden keşfin öncesinde otomobille ABD'nin Missisippi eyaletinde birkaç kasabadan geçtiklerini söyledi.

Copiah County polisinin yerel TV istasyonu WLBT'ye yaptığı açıklamada, iki adamın aracı pazar günü Missisippi'deki Jackson şehrinin hemen dışında bulduğu ve 50 km. kadar güneye sürdüğü belirtildi.

Copiah County şerifi Byron Swilley, adamların eve vardıklarında aracın bagajında 34 yaşındaki Anthony McCrillis'in cesedini bulduklarını ifade etti. McCrillis'in vücüdu çıplaktı ve iddiaya göre günlerdir bagajdaydı.

Adamlar, polis memurlarına aracın Byram kentinde bir hurdalığın yanında yol kenarına park edildiğini ve ön tarafında "bedava otomobil" yazan bir işaretin yer aldığını söyledi. Ayrıca kontakta, ikilinin aracı kullanmasına imkan veren bir de anahtar vardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Copiah County adli tabibi Ellis Stuart, aracın hafta sonu alınmadan önceki birkaç gün boyunca Byram ve Jackson'da görüldüğünü söyledi. Bu arada McCrillis en son cuma akşamı görülmüştü.

Aracın sahibinin McCrillis olduğuna inanılıyor. Byram Polis şefi David Errington'a göre maktul, yakın aile üyeleri tarafından teşhis edildi.

Şef Errington, WLBT'ye yaptığı açıklamada, "Araç 18:00'e kadar kesinlikle oradaydı (ve) cumartesi gecesi de (Starz Otomobil Satış isimli) hurdalıktan başka bir çalışan onu görmüştü" dedi.

Hurdalıkta çalışan Dan Peacock, cumartesi günü aracın yanından birkaç kez geçtiğini ve pazar günü ortadan kaybolduğunu ifade etti.

Hurdalık çalışanı, "Hiç durmadım, bakmadım veya başka bir şey yapmadım ama bunun olağandışı olduğunu biliyordum. Birinin onu satmak için buraya getirdiğini düşünmüştüm. Bir sürü araba satın alıyoruz. Birinin onu satmak için buraya getirdiğini ve sonra araçtan vazgeçtiğini ya da öyle bir şey olduğunu düşünmüştüm" dedi.

Böyle bir şeyin yaşanmış olabileceği hiç aklıma gelmedi.

Copiah ve Byram polisinin soruşturmayı kimin üstleneceğini kararlaştırmaya çalıştığı ve resmi ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı belirtiliyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU