Premier Lig'den "kırmızı liste" kararı: 60 futbolcuyu kapsıyor

Birleşik Krallık’ın kırmızı listesindeki ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Ancak Türkiye’nin söz konusu listeden çıkarılması bekleniyor

Fotoğraf: AA

Premier Lig kulüpleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Birleşik Krallık’ın kırmızı listesinde bulunan ülkelerde gelecek ay maç yapacak milli takımlara oyuncu göndermeme kararı aldı.

Ligin internet sitesinde yer alan açıklamada, istemeden ancak oybirliğiyle alınan kararın gelecek ayki milli maç arasında kırmızı listede yer alan 26 ülkeye yolculuk yapması beklenen yaklaşık 60 futbolcuyu kapsadığı kaydedildi.

Açıklamada, kırmızı ülkeden dönen ve 10 günlük zorunlu karantinaya giren bir futbolcunun Premier Lig'de iki, UEFA organizasyonlarında ve Lig Kupası'nda birer maç kaçırabileceği vurgulandı.

Türkiye’nin listeden çıkarılması bekleniyor

Birleşik Krallık’ın kırmızı listesindeki ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Basında yer alan haberlere göre, yarın ya da perşembe günü kırmızı listenin güncellenmesi ve Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılması bekleniyor.

Milli futbolculardan Çağlar Söyüncü Leicester City'de, Ozan Tufan Watford'da ve Halil Dervişoğlu ise Brentford'da forma giyiyor.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU