Fatih Erbakan "yapıcı" muhalefet yapacak: Faydalı işlere teşekkür etmek vazifemiz

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Akit TV'de soruları yanıtladı

Saadet Partisi’nden koptuktan sonra Yeniden Refah Partisi’ni kuran Milli Görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan Akit TV canlı yayınına katıldı.

“Biz bu yola yapıcı muhalefet için çıktık” diyen Erbakan, Metin Akpınar’ı eleştirerek Cumhurbaşkanına destek verdi. Erbakan, “Akpınar açıkça Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almıştır. Bu tür tehdit içerikli ifadeleri eleştiri kapsamında değerlendirmek mümkün değildir. Akpınar’ın sözlerini asla tasvip etmiyorum” dedi.


Faydalı işlere teşekkür etmek siyasetçinin vazidesidir
Programda Ak Parti'nin belediye hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbakan, "Yapılan faydalı işlere teşekkür etmek, bunları tebrik etmek siyasetçinin bir vazifesidir. Hayırlı işleri desteklemek, şer işleri frenlemek için yola çıktık. Bu iktidar gitsin de ne olursa olsun demek yanlış" dedi.


 

Yeniden Refah Partisi: Şehzadelerin ilgisi parti üzerinde

Erbakan'ın genel başkanlığında kurulan Yeniden Refah Partisi'nin kurucuları arasında Osmanlı padişahlarından II. Abdulhamid'in torunu da bulunuyor. Saadet lideri Karamollaoğlu bu konu hakkında şu yorumda bulundu: "Liderlerin çocukları babalarından miras kalmış gibi hareket ediyorlar, ama bu hiç işlememiştir, işlemeyecek de. Dünyada babadan oğula sistemi kalktı." Fatih Erbakan'a hükümetten destek var iddiası

Milli Görüş hareketi içinde, Fatih Erbakan’ın hükümetin desteğiyle partileşmesini tamamladığı iddiası konuşuluyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erbakan’ın yeni partisi için “AK Parti ye yarar ama onların projesi midir, bilemem... Bu konu, üzerinde durmamız gereken konu değildir” demişti.

DAHA FAZLA HABER OKU