Komşuların üç ay boyunca kokudan şikayet ettiği evden çürümüş ceset çıktı

Pawel Laszniewski'nin cesedinin Norwich Place'e bağlı Staffordshire'da üç ay sonra bulunduğu apartman bloğu (Google Haritalar)

Bir çatı ustası, komşuların kokudan şikayet etmesinden üç ay sonra, North Staffordshire'daki apartman dairesinde 47 yaşındaki bir adamın çürüyen cesedini buldu.

Stoke-on-Trent Live'ın haberine göre, 28 Mayıs'ta dairedeki bir pencerenin etrafında vızıldayan sinekleri gören işçi, mektup deliğinden bakınca yerde çürüyen cesedi keşfetti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İşçinin uyardığı acil durum hizmetleri, Aspire Housing'in işlettiği Clayton mülkündeki dairenin kapısını açmak için bir marangoz tuttu.

Pawel Laszniewski resmi olarak parmak izlerinden teşhis edilse de cesedi bulunduğunda o kadar ciddi biçimde çürümüştü ki patolog ölüm nedenini kesin olarak tespit edemedi.

Çatı ustasının kaygılarını iletmesi sonrası Clayton'a bağlı Newscastle-under-Lyme'deki daireyi ziyaret eden polis çavuşu Eloise Bowen, yaptığı tahkikattan, "10 yıllık iş tecrübemde, bu karşılaştığım en kötü kokuydu" diye bahsetti.

Polis duvara bulaşmış kan ya da dışkı ve mutfakta bir şişe votka buldu. Ancak Çavuş Bowen, "boğuşma belirtisi olmadığını" belirtti.

North Staffordshire'daki bir tahkikatta, komşuların dairedeki koku hakkında endişelerini şubatta dile getirdikleri, ancak Laszniewksi'nin dairesini kontrol edenlere yanıt gelmediği ortaya çıktı.

Alkol bağımlısı olan ve kısa süre önce işini kaybeden Laszniewski, Eylül 2020'den beri bu mülkte yaşıyordu.

Polis, 10 Şubat'ta iç çamaşırıyla sağanak yağmur altında bulunduktan sonra Laszniewski'yle konuşmuştu. Adam rahatsızlığa neden olduğu için özür dilemişti.

Kayıtlara ucu açık bir sonuç geçen North Staffordshire kıdemli adli tıp uzmanı Andrew Barkley, "Bu koşullarda, yaşananların alkolle ilgili olma ihtimalinin, olmama ihtimalinden daha yüksek olduğunu söylemek cazip gelebilir. Ama öyle olduğuna dair hiçbir kanıtımız yok. Kesinlikle mümkün" dedi.
 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU