Peker’den bu kez Soylu ile ilgili silah iddiası: Yalan söylediğimi kanıtlarsan bugüne kadar anlattığım her şeyin boşa çıkmasını kabul ediyorum

Peker, 15 Temmuz sonrasında da el altından birçok yapıya silah dağıtıldığını öne sürdü

Fotoğraf: Twitter

Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialarını devam etti.

Peker Soylu’ya “Cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?” diye sordu.

Soylu’ya bir fırsat verdiğini ifade eden Peker, “Benim yalan söylediğimi kanıtlarsan bugüne kadar anlattığım her şeyin boşa çıkmasını kabul ediyorum” dedi.

"Araba alıp hediye etmiştim"

Twitter’dan paylaşımda bulunan Peker, “Ülkemiz tehlike altında olduğunda milli mücadele verebilmek için sivil halkı örgütlemek gerektiğinde, halka silah dağıtarak sivil direniş oluşturma görevi Özel Harp Dairesi’ne aittir (daha önceki adı Seferberlik Tetkik Kuruludur). Öncelikle bu tip yapıların var olması gerektiğine inanan, Teşkilat-ı Mahsusa ruhunu savunan bir kişiyim” dedi.

“Şu ana kadar anlattıklarımın içinde en önemli bölüme geldik” ifadelerini kullanan Peker şöyle devam etti:

15 Temmuz’un hemen akabinde ülke genelinde demokrasi nöbetleri tutulurken ağustosun ilk haftasında Ekrem Gökçeker’den alınan, Özyurtların bünyesinde olan Renault beyaz Fluence marka arabayla, Esenyurt cumhuriyet meydanının arkasında karanlık bir sokakta (DAP hotelin arka tarafında) arabaya koyulan bir kasa Kalaşnikof silah İstanbul Balat’a gitti. AK Parti İstanbul gençlik kolları başkanı olan Taha Ayhan’ın yardımcısı olan Osman Tomakin’e teslim edildi. (Osman Tomakin siyah Passat araçla silahları teslim almaya geldi). Bu araç AK Parti gençlik kolları il başkanına tahsisli bir araçtı, herhangi bir polis uygulamasına girmesin diye. Osman Tomakin şu anda AK Parti İstanbul gençlik kolları başkanıdır. Silahların olduğu kasa Esenyurt’tan gece 23:30 gibi yola çıktı. Silahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti gençlik kolları başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi, İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir.

"Silahlar Balat'ta araca yüklendi"

Silahların Balat’ta Demir Kilise civarındaki boş bir ara sokakta gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendiğini iddia eden Peker, “O zamanki gençlik kolları başkanı Taha Ayhan şu anda İslam İşbirliği Teşkilatları gençlik kolları başkanlığını yapmaktadır” dedi.

Soylu için, “süslü Süleyman” demeyi sürdüren Peker, “Bu giden silahlar özel harp envanterine kayıtlı değiller. Devletin herhangi resmi bir birimine de kayıtlı değiller. Sen o tarihlerde Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanlığındaydın.15 Temmuz’da kahramanlık rolleri oynarken TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil. Senin cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?” diye sordu.

"HTS ve MOBESE kayıtlarını kamuoyuna açıklayın"

“Öyle ya, bu silahları gerektiğinde dağıtma görevi Özel Harp Dairesi’ne ait. Sana bir fırsat veriyorum, benim yalan söylediğimi kanıtlarsan bugüne kadar anlattığım her şeyin boşa çıkmasını kabul ediyorum” diyen Peker şöyle devam etti:

İsimlerini verdiğim bu kişilerin HTS kayıtlarını ve o güne ait MOBESE kayıtlarını kamuoyuna açıklayın. Size söz veriyorum, eğer doğru çıkmazsa bugüne kadar yaptığım tüm iddialarımın hepsinden de vazgeçeceğim. (Daha önceki iddialarımın doğruluğu delillerle ispat edildiği halde). Ahmet Onay sen şerefli bir adamsın, bildiğin doğruları çık anlat. Süslü Süleyman, FETÖ’cüler bu ülkenin en büyük düşmanı. Fakat senin de onlardan aşağıya kalır bir yanın yok. İnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası,15 Temmuz sonrasında da el altından birçok yapıya dağıttırdığın bu silahlardır.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU