Bataklık operasyonu iddianamesinde Çakıcı-Peker barışı: Makedonya ve Bodrum'da barış görüşmeleri yapmış

"Bataklık" Soruşturması şüphelilerinden Atilla Yıldırım'ın Makedonya ve Bodrum'a giderek Peker ile Çakıcı arasındaki kavgayı bitirmek için görüşmeler yaptığı belirlendi

Atilla Yıldırım'ın (ortada) Çakıcı ile Peker arasındaki kavgayı bitimek için Makedonya ve Bodrum'a giderek bu isimlerle görüştüğü ortaya çıktı

Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker arasındaki husumeti bitirmek için Atilla Yıldırım'ın devreye girdiği iddiaları doğrulandı. 

"En büyük uyuşturucu operasyonu" olarak tarif edilen Bataklık soruşturması iddianamesinin şüphelilerinden biri olan Yıldırım'ın, bu soruşturma operasyona dönüşmeden önce polis tarafından dinlendiği ortaya çıktı. 

Yaptığı görüşmelerde ikili arasında barışı sağladığını söyleyen Yıldırım'ın, Çakıcı ve Peker'le yakınlığından bahsederek husumeti nasıl bitirmeye çalıştığını anlattığı belirlendi.

Yıldırım'ın "barış görüşmeleri" iddianameye yansıyan tapelerden ortaya çıktı. 

 

Atilla yıldırım 1.jpeg
Atilla Yıldırım / Fotoğraf: Twitter

 

"Mafya babalarının üstü" diyerek övmüşler

Yaptığı görüşmelerde Çakıcı-Peker kavgasını bitirmek için önce Makedonya'ya gittiğini ve o sıralar Makedonya'da yaşayan Peker'le görüştüğünü belirten Yıldırım, Peker'le görüştükten sonra Bodrum'a giderek Çakıcı'yla bir araya geldiğini söyledi.

 Bir görüşmesinde ise muhatabının kendisine "mafya babalarının üstü" diyerek övgüde bulunduğu da tespit edildi. 

Barış görüşmelerinin ardından Peker ve Çakıcı'ya yakın isimlerin internetten birbirlerine tehdit ve hakaret içerikli videolar yayınlamalarına kızdığı da belirlenen Yıldırım'ın tüm bu gruplar üzerindeki etkisini ve caydırıcılığını göstermeyi de düşündüğü kayıtlara yansıdı. 

 

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU