İzmir'de suya indirim yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni tarifenin 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacağını duyurdu

Fotoğraf: Pixabay

İzmir Büyükşehir Belediyesi bayram öncesinde suya indirim yapılacağını açıkladı. Belediyenin internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada indirimin 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacağı belirtildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Konutlarda uygulanan 2 kademeli (0-20 metreküp, 20 metreküp ve üstü) tarifeden İzmirlilerin lehine olduğu ifade edilen 3 kademeli (0-13 metreküp, 14-20 metreküp ve 21 metreküp ve üstü) tarifeye geçileceği açıklandı.

Su fiyatlarındaki indirimin rakamları verilen açıklamada şöyle denildi:

"Önceki dönemde 0-20 metreküp 4.81 TL, 20 metreküp ise 10.72 TL şeklinde ücretlendirilirken, yeni tarifeyle 0-13 metreküp 4.33 TL, 14-20 metreküp 4.69 TL ve 21 metreküp üzeri ise 9.65 TL olacak.

Şu an uygulanmakta olan birinci ve ikinci kademe su tarifelerinde 20 metreküp su için ödenen bedel 96,20 TL iken, yapılacak kademelendirmeli indirim ile 89,12 TL’ye düşecek."

Yazılı açıklamada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in şu sözlerine de yer verildi:

“Yaptığımız bu düzenlemeyle hem dar gelirli vatandaşlarımızın yanında olmak, hem de su tasarrufunu teşvik etmek istedik. İzmir’in ucuz ve sağlıklı suya erişimi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz ve bunu şehrimizin refahını artırmak için en önemli önceliklerden biri kabul ediyoruz. Bu doğrultudaki hizmetlerimiz artarak devam edecek. Bayram öncesinde açıkladığımız bu kararın tüm İzmirlilere hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU