Babacan: Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuktan geçer diye yazıp günde on defa tekrarlamaları lazım

DEVA Partisi lideri, Türkiye'yi yönetenlerin artık hakla hukukla ilgisi kalmadığını ifade etti

Fotoğraf: DEVA Partisi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  Türkiye’yi yönetenlere “Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuktan geçer diye yazıp günde on defa tekrarlamaları lazım” dedi.

Babacan, İzmir'in Ödemiş ilçesinde partisinin 1. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı.

“Reçete çok basit. Aylardır söyleyip duruyoruz ama kopya çekmeyi bile beceremiyorlar: Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuk devletinden geçer” diyen Babacan, “Türkiye’yi yönetenlerin bunu büyük puntolarla masalarının üzerine yazmaları lazım. Her gün, sabah akşam, on defa onu okumaları, tekrarlamaları lazım. Yanlarında çalışanlara da ‘Bana günde on defa hatırlat; ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuktan geçer’ demeleri lazım. Ama maalesef bunların artık hakla hukukla ilgisi kalmamış” ifadelerini kullandı.

Müzik kısıtlamasının gece 24.00'ten sonra devam etmesi kararının yanlış olduğunu da kaydeden Babacan, "Pandemiyle müziğin ne alakası var? Sizin müzisyenlerle alıp veremediğiniz ne var? Bu nasıl bir akıl dışılıktır? Gidip de başkasından ‘Benim ihtiyacım var’ demeye çekindiği için canına kıyan kaç müzisyen oldu bu ülkede. Müzisyenlerin hepsi açlığa mahkum edildi, inanılır gibi değil" dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU