Sarıgül: Milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim

Mustafa Sarıgül açıklamasında "Kapatılan her parti, tekrar açılmış, bu defa daha çok oy almış. O halde bu sonuçsuz kavga niye yapılıyor?" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması konusuna ilişkin, "Suç işleyen partiliye ceza verelim, suçu ağırsa onlara siyaset yasağı da getirelim ama milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim" ifadesini kullandı.

Parti kapatmanın, demokrasi ve özgürlükler meselesi olduğunu belirten Sarıgül, "Kapatılan her parti, tekrar açılmış, bu defa daha çok oy almış. Kapatılan her parti, yeniden kurulmuş hem de iktidar olmuş. O halde bu sonuçsuz kavga niye yapılıyor? Suç işleyen partiliye ceza verelim, suçu ağırsa onlara siyaset yasağı da getirelim, ama milyonların oy verdiği bir partiyi yok etmeyelim, seçmenle savaşmayalım. Ceza ve sorumluluk şahsidir ve bireyseldir" değerlendirmesini yaptı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Müzik yasağı çağdışıdır"

Sarıgül, korona tedbirleri kapsamında müzik sesinin saat 24.00'e çekilmesini de eleştirerek, yasağı "çağdışı" olarak gördüğünü belirtti.

Kanal İstanbul'un, milletin iradesine ve geleceğine karşı durmak olduğunu iddia eden Sarıgül, "Tarihte İstanbul, Osmanlı'nın kalesi, bugün de Cumhuriyetimizin yanan meşalesidir, bu kaleyi koruyalım, meşaleyi söndürmeyelim." ifadesini kullandı.

 

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU