1,2 milyon dolarlık kokain ABD Uzay Kuvvetleri Üssü kıyılarına vurdu

Canaveral Burnu'nda 24 paketin sahile ulaşmasının ardından 30 kiloya yakın uyuşturucu bulundu

Uyuşturucu kaçakçılarının deniz yoluyla yaptığı sevkiyatlar sonucu bu manzarayla sık sık karşılaşılıyor (FOX 13)

ABD Uzay Kuvvetleri, geçen ay Florida'nın doğu kıyısındaki Canaveral Burnu sahilinde toplamda 1,2 milyon dolar (yaklaşık 10 milyon TL) değerinde düzinelerce kokain paketinin kıyıya vurduğunu açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Fox 13'ün haberine göre, 45. İnşaat Mühendisi Filosu'nun yaban hayatı müdürü Angy Chambers, 19 Mayıs'ta deniz kaplumbağalarının yuvalamasına dair araştırma yaparken sahilde bant ve naylonla kaplı küçük bir paket buldu.

Uyuşturucu olabileceğinden şüphelenerek 45. Güvenlik Kuvvetleri Filosu'yla (SFS) iletişime geçti.

Basın açıklamasında Chambers "Onların gelmesini beklerken arabamla biraz daha ilerledim ve derken bir paket daha fark etim, derken bir başkasını daha..." dedi.

O noktada SFS'yi geri aradım ve en az 18 paket saydığımı, bu yüzden UTV'lerini, yani Arazi Hizmet Araçları'nı getirmelerini önerdim.

Brevard County Şerif Ofisi'nden bir narkotik şube görevlisinin saha testi yapmasının ardından paketlerden birinin içinde kokain olduğu doğrulandı.

Uzay Kuvvetleri Üssü'nün sahilinde 24 pakete ayrılmış yaklaşık 30 kilo kokain bulundu. Şerif Ofisi tahmini değerin 1,2 milyon dolar (yaklaşık 10 milyon TL) olduğunu belirtti.

Paketler, özel işaret veya tanımlayıcılar için paketleri inceleyen İç Güvenlik Bakanlığı'na teslim edildi.

İç Güvenlik Özel Ajanı David Castro, denizde faaliyet gösteren uyuşturucu kaçakçılarının genellikle balyalar halinde uyuşturucu sevkiyatı yaptığını ve balyaların bazen yolculuk sırasında tahrip olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu, uyuşturucu paketlerinin suda kaybolup nihayetinde Amerika kıyılarında karaya vurmasına yol açıyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU