MHP Trabzon İl Başkanı Tarım: Biz AK Parti'nin peşinden gitmedik, onlar bizim olduğumuz yere geldi

AK Parti ve MHP ittifakına ilişkin yorumlarda bulunan Tarım, "MHP, AK Parti’nin peşine gitmemiştir. AK Parti, doğru politikalara dönmüş, milli politikalarına dönmüştür" dedi

Fotoğraf: 61saat.com

AK Parti ve MHP ittifakına ilişkin yorumlarda bulunan Tarım, "MHP, AK Parti’nin peşine gitmemiştir. AK Parti, doğru politikalara dönmüş, milli politikalarına dönmüştür" dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, AK ve Parti'nin oluşturduğu  Cumhur İttifakı ve partisinin politikalarına ilişkin yorumlarda bulundu.

Trabzon’un yerel haber sitelerinden 61saat’e konuşan Tarım, AK Parti ile birliktelikleriyla ilgili, “2012 yılına kadar dövüşmüş olduğumuz AK Parti’yi şu anda desteklememizi iyi değerlendirmek gerekir. MHP, AK Parti’nin peşine gitmemiştir. AK Parti, doğru politikalara dönmüş, milli politikalarına dönmüştür. AK Parti, MHP’nin istediği ve bu ülke için zaruri olan politikalara tamamen katılmıştır, dönmüştür, uygulamaktadır. Onun için biz AK Parti’nin peşine gitmedik, AK Parti bizim olduğumuz yere geldi diyebiliriz” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"CHP milli politikaları uygularsa, MHP yanında olur"

Başta CHP olmak üzere diğer muhalefet partilileriyle de ilgili yorumlarda bulunan Tarım “Bugün baktığımızda CHP kıskaca alınmış, sıkıştırılmış bir partidir" ifadesini kullandı.
Tarım şöyle devam etti:

Şehrimizin sokaklarında gördüğüm her CHP’li ile çok güzel anlaşacak durumum, pozisyonum vardır. Onların hiç birinin benden daha az vatansever olmadığını biliyorum. İYİ Parti, Saadet Partili ve diğer partili arkadaşlarımız da aynıdır. Hiçbiri bizden daha az vatansever değildir. Ama partilerinin üst yönetimlerinde sıkıntılar var. Bu üstlerdeki sıkıntıları yarın aştılar ve iktidar oldular, bugün ki söylemlerinin dışına çıktılar diyelim… Bugün AK Parti hangi milli politikaları uyguluyorsa, onları da uyguladıklarını düşünelim.  MHP bugün nerede duruyorsa, o gün de aynı yerde durur. MHP o gün de onlar güzel yönetiyorsa onların da yanında yer alır.

"Kılıçdaroğlu'nun hain olacağını düşünmüyorum"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yapılan eleştirilere de değinen Tarım, “Açık konuşmak gerekirse ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum. CHP bu ülkeye ihanet edemez. Ama CHP’ye ihanet edenler var. CHP’ye ihanet ederlerken; hatırlanacağı üzere CHP’nin lider değişikliği oldu. O süreci çok iyi takip ettiğimiz zaman, Kemal Kılıçdaroğlu’nun o koltuğa nasıl oturtulduğu ortada. Onu mecbur bırakan bir güç var. O gücün adını koymak istemiyorum. O güce Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir biat borcu var” dedi.

"Soylu bakanımız işini çok güzel yapmaktadır"

Başkan Tarım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çok büyük bir görev üstlendiğini belirterek, “PKK’nın üzerine tamamen gidilmiştir. Soylu bakanımız işini çok güzel yapmaktadır. Başına gelenlerin de sebepleri zaten o meselelerdir. İşini doğru yapmasındandır. PKK’nın başındaki insanları, 3 günde bir 4 günde bir kırmızı bültenle aranan teröristleri yok edersen dünyanın üzerine geleceği belli. Biz bunları biliyoruz” diye konuştu.

 

61saat.com, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU