MHP'den Emin Çölaşan'a "açık mektup" tepkisi: Bu AK Partililerin kimler olduğunu açıklaması kendi şerefine emanettir

MHP'li Büyükataman, "Çölaşan da Özgür Özel ile aynı yerin kumanyacısı olduğu için çok sayıda AK Partilinin bazı yakışıksız sözler söylediğini iftira etmiştir" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, ugünkü köşesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye açık mektup yazdı.

Çölaşan mektupta “Bildiğim kadarıyla siz dürüst ve namuslu bir insansınız” diyerek nitelediği Bahçeli’ye Türkiye’de yaşanan son gelişmelerin bir kısmını hatırlatıp “Bu konuda siz tavır koymazsanız kim koyacak Devlet Bey?” diye sordu.

Büyükataman Twitter'dan tepki verdi

Çölaşan'ın yazısına MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi.

Büyükataman, "Ülkücülükten geçinen bir grup kaçkınla olan sıkı diyaloglarına dayanarak 'Ülkücü taban'ın duyarlılıklarından dem vurması, acınası hâlinin delilidir" dedi.

Emin Çölaşan için "Yazacak gazete bulamayınca Sözcü’ye sığınan başarısız kalemşor" ifadesini kullanan Büyükataman şunları kaydetti:

Yazacak gazete bulamayınca Sözcü’ye sığınan başarısız kalemşor Emin Çölaşan, geçirdiği nevrozlarla kaleme aldığı açık mektuplarına devam etmiş.

Her zamanki seviyesizliği ile kendini oturttuğu bilirkişi koltuğundan pozlar kesen Çölaşan’ın bilmesi gereken tek şey haddidir.

Hayatı boyunca Ülkücü Hareket’in karşısında yer almış bu ismin bugün “Acaba bir menfaat elde eder miyim?” düşüncesiyle ve Ülkücülükten geçinen bir grup kaçkınla olan sıkı diyaloglarına dayanarak “Ülkücü taban”ın duyarlılıklarından dem vurması, acınası hâlinin delilidir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu şahıs, Ülkücü Hareket’te tavan-taban kavramlarının bulunmadığından habersizdir.

Sayın Genel Başkanımızın ifadesi ile “Bizde taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır. Bizde tavan yoktur, Ülkücü şuur hakimdir.”

Hâl böyle iken Çölaşan hangi ezberi okumaktadır?

Çölaşan da Özgür Özel ile aynı yerin kumanyacısı olduğu için çok sayıda AK Partilinin bazı yakışıksız sözler söylediğini iftira etmiştir.

Özel’in şerefine emanet edip cevap alamadığımız gibi Çölaşan’ın da bu AK Partililerin kimler olduğunu açıklaması kendi şerefine emanettir.

Kraldan çok kralcılık, sizin camianın yemlenme usulüdür. Bizde vatan, millet, din, devlet uğruna vazifeye atılma şuuru,bedel ödeme cesareti vardır.

Menfaat için vatanı satacak olanlara soruyorum: Vatanın ve milletin selametinden başka karşılık bekleyenin kanı kurusun mu?


 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU