Veli Küçük: Süleyman Soylu doğru söylemiyor

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, "Bu sahteciliği yapanlar sonra yargılanmış ve ceza da almıştır. Veli Küçük’le ne ilgisi var bu olayın? Soylu bilmiyor mu bunları?” diye konuştu

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun suç örgütü lideri Sedat Peker'in adamlarına ruhsat verilmesinde işaret ettiği emekli Tuğgeneral Veli Küçük, "Bakan doğru söylemiyor. Soylu’nun anlattığı ruhsat işi, ben emekli olduktan üç yıl sonra yaşanmıştır" dedi.

Bakan Soylu Habertürk'te katıldığı televizyon programında, Sedat Peker'in tecavüz iddiasıyla gözaltına alındığını, adamlarının üzerindeki silahların ruhsatının Bilecik'ten alınmış olduğunu anlatarak, "Tecavüzden dolayı karakola götürülüyor (Peker), orada her şey kapanıyor. Oradaki iki kişi, biz Bilecik'ten aldık diyor. Silah ruhsatlarını Bilecik'ten aldık diyor. Bilecik'te kim var? Veli Küçük var" demişti.

"Soylu bilmiyor mu bunları?"

Odatv'den Hikmet Çetin'in haberine göre Küçük, şöyle konuştu:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

2000 yılında emekli oldum. Peker’in adamları 2003 yılında Bilecik’in hemen girişindeki merkez köyü Gülümbe mahalle muhtarlığına orada oturduklarına dair bir belge düzenletmişler. Ona dayanarak Bilecik’ten silah ruhsatı almışlar. Bu sahteciliği yapanlar sonra yargılanmış ve ceza da almıştır. Veli Küçük’le ne ilgisi var bu olayın? Soylu bilmiyor mu bunları?

Kızı tepki göstermişti

Soylu'nun Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili sorulara yanıt verdiği programda emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile ilgili sözlerine, önce avukat olan kızı Zeynep Küçük tepki göstermişti.

Zeynep Küçük, Twitter hesabından, "Sayın Süleyman Soylu'nun ifade ettiği silah ruhsatı verilmesi ile Veli Küçük'ün hiç bir alakası yok. Veli Küçük emekli olduktan 3 sene sonra verilen bu ruhsat nedeniyle mülki amir, köy muhtarı ve jandarma personeli yargılanmış ve ceza almış" diye yazmıştı.

 

 

Odatv

DAHA FAZLA HABER OKU