Azerbaycan ordusu, sınırı geçmeye çalışan altı Ermenistan askerini yakaladığını açıkladı

Azerbaycan'dan yapılan açıklamada, sınırı geçmeye çalışan Ermenistan askerlerinin Azerbaycan ordusunun kullandığı ikmal yoluna mayın döşediği belirtildi

Fotoğraf: AA

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sınırı geçmeye çalışan altı Ermenistan askerinin yakalandığını duyurdu.

Bakanlığın açıklamasında, Ermenistan ordusuna bağlı bir keşif ve sabotaj timinin 27 Mayıs saat 03.00 sularında Kelbecer'in Yukarı Ayrım yerleşim yeri istikametinde sınırı geçmeye çalıştığı bildirildi.

Grubun, Azerbaycan ordusunun kullandığı ikmal yoluna mayın döşediğinin tespit edildiği belirtilen açıklamada, düzenlenen operasyonda 6 Ermenistan askerinin kuşatılarak esir alındığı aktarıldı.

Açıklamada, aynı yönde sabah saatlerinde Ermenistan askerlerinin tanklar da dahil birkaç askeri araçla bölgede toplandıklarının belirlendiği, Azerbaycan askerlerinin aldığı tedbirler neticesinde onların hareketlerinin engellendiği kaydedildi.

Bu haftanın başında Ermenistan, Azerbaycan'ı sınırdaki mevzilere ateş açtığını iddia etmiş, Azeri yetkililer bu iddiayı reddetmişti.

 

Independent Türkçe, AA, Reuters


 

DAHA FAZLA HABER OKU