Prens William, tartışmalı Prenses Diana röportajıyla ilgili soruyu duymazlıktan geldi

Eski BBC muhabiri, Diana'nın Cambridge ve Sussex dükleri olan oğulları için "derinden üzgün" olduğunu söyledi

Prens William, Martin Bashir'in röportajının ebeveynlerinin ilişkisinin daha da kötüleşmesinde pay sahibi olduğunu söylemişti (Reuters)

Prens William annesi Prenses Diana'yla yaptığı artık kötü şöhretli Panorama röportajı için Martin Bashir'in dilediği özre ilişkin bir muhabirin sorusunu görmezden geldi.

Pazar günü İskoçya ziyaretine devam eden Cambridge Dükü, Edinburg'daki Grassmarket Community Project'te ağaç işçiliğini denedi.

Greyfriars Kirk ve Grassmarket Mission arasında 1982'de ortaklaşa geliştirilen proje, topluluk inovasyonu ve sosyal girişim yoluyla savunmasız kişilere sığınma ve destek sağlıyor. Proje 2010'da bağımsız bir hayır kurumu haline geldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

William ayrılırken, bir muhabir ona Bashir'in 1995 tarihli röportajından ötürü dilediği özrü görüp görmediğini sordu ancak prens yanıt vermedi.

Dük bu hafta Bashir'in röportajı elde etmek için yalan söylediği ve BBC'nin bunu örtbas ettiğine yönelik Lord Dyson'ın bulgularına sert bir kişisel yanıt vermişti.

Prens William, Bashir'in röportajı Diana'dan "aldatıcı" biçimde edinmesini kınamış ve "ebeveynlerinin ilişkisinin daha da kötüleşmesinde çok büyük payı" olduğunu söylemişti.

Cambridge Dükü, "BBC'nin hatalarının, (annemin) son yıllarından hatırladığım korkusu, paranoyası ve kendini soyutlamasında önemli ölçüde payı olduğunu bilmek tarif edilemez bir üzüntü veriyor" dedi.

William, BBC'den de "meşruiyeti olmadığı için" Panorama röportajını bir daha asla yayımlamamasını istedi ve BBC için "sadece annemi ve ailemi değil halkı da hayal kırıklığına uğrattı" diye ekledi.

Prens Harry de Lord Dyson'ın raporuna yanıt verdi ve Bashir'in yöntemini, annesinin “nihayetinde hayatını alan” bir “sömürü ve etik olmayan uygulamalar kültürünün" parçası olarak tanımladı.

The Sunday Times'a verdiği röportajda Bashir, Diana'ya "zarar vermeyi asla istemediğini" ve Panorama programının ona zarar verdiğine inanmadığını söyledi.

Bashir, Cambridge ve Sussex düklerine “çok üzgün olduğunu” söyledi.

William bir hafta sürecek İskoçya ziyaretine cuma başladı ve eşi Cambridge Düşesi Kate turun geri kalanı için pazartesi ona katılacak.

Ajanslardan da yararlanılmıştır

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU