AA muhabirinden bakanlara, Soylu sorusu: AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?

AA muhabiri Turan, sorularını içeren videoyu Instagram hesabından sildi

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında bir soru yöneltti.

Turan, iki bakanın programında “19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan ve milletin teveccühünü kazanan AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste, çocuklar herkes bunu konuşuyor ama bakanlar tek kelime etmiyor. Pakdemir’e sorum; Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama, savunma yaptı mı? Savunması sizi tatmin etti mi? Sayın bakanım 3.5 yaşında oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?” diye sordu.

Varank bu soruya şu yanıtı verdi:

Bence sen şimdi maskeli balo yapıyorsun. 3.5 yaşındaki bir çocuğun siyasi konularla ilişkili olduğu… AK Parti  iktidarının en önemli özelliği Türkiye’de her türlü illegal yapıyla, her türlü çeteyle mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim herhangi bir illegal yapıyla ilişkimiz olması mümkün değil. Birtakım gayriciddi insanların yasal olmayan insanların kamuoyuyla bilinen açıklamalarını dikkate alıp bakanların resmi açıklamalarını dikkate almıyorsanız orada problem var demektir. Biz illegal yapılarla mücadelede başarılı bir hükümetiz.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise “Hangi partiden olursa olur bir hükümetin bakanı sonuna kadar vatanı milleti ve bayrağı için çalışır. Bizim Süleyman Soylu kardeşimizin abdestinden şüphemiz yok. Kendisine konuyla ilgili soru sormamız abesle iştigal olur. Zaten kendisi de konuyla ilgili çok doyurucu açıklamalar da yaptı” dedi.

AA muhabiri Turan, söz konusu videonun uzun versiyonunu paylaştığı Instagram’dan daha sonra sildi.

İYİ Partili Çıray: Erdoğan görevden alamadığı Soylu'yu istifaya zorluyor

İYİ Partili Aytun Çıray,  söz konusu soruya, "Erdoğan görevden alamadığı Sayın Soylu'yu istifaya zorluyor" yorumunu yaptı. 

Altun: Yeni bir oyun sahneleniyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, söz konusu videoyu anmadan Twitter'dan bir paylaşım yaptı.

"Yeni bir oyun sahneleniyor. Kirli bir oyun bu" diyen Altun, "Bir o kadar da ucuz. Adice bir kumpas. Bu kumpasın içinde yer alan tüm iç ve dış unsurların adalet önünde hesap vermesi için çalışacağız. Türkiye, o eski Türkiye değil artık!" ifadelerini kullandı. 

Soylu'nun danışmanı: AA Genel Müdürü istifa etmeli

Soylu'nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan, AA Genel Müdürü Serdar Karagöz'ün acilen istifa etmesini istedi. 

Yıldırımhan, "Bu ne kahpeliktir. Bu ne şerefsizliktir. AA muhabiri üzerinden Süleyman Soylu'ya ve hükümete suikast düzenlenmiştir" ifadelerini kullandı.

Peker soruyu paylaştı

Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker, AA muhabirinin sorusunu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Peker paylaşımına, "Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır ve onlar tam zamanında yetişirler" ifadesini ekledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İş akdi feshedildi

AA Kurumsal'dan yapılan açıklamada muhabir Turan'ın iş akdinin feshedildiği bildirildi. 

Ne olmuştu?

Peker’in İçişleri Bakanı Soylu’yu hedef alan açıklamaları, tartışılmaya devam ediyor.

Peker'in yayınladığı videoya ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, "Organize suç örgütleri, gayrinizami harbin en önemli aparatlarından bir tanesidir..." demişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU