Hem futbolculuğunda hem de teknik direktörlüğünde şampiyonluğa ulaşan Sergen Yalçın, tarihe geçti

Süper Lig’de şampiyonluğa ulaşan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, tarihi bir başarıya imza attı

Fotoğraf: AA

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Süper Lig'de tarihe geçti.

Gaziantep, Sivasspor, Konyaspor, Aytemiz Alanyaspor, Yeni Malatyaspor’u çalıştıran Yalçın, futbolculuğu döneminde şampiyonluk yaşadığı Beşiktaş’ı teknik direktörlüğünde de şampiyonluğa taşımayı başardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yalçın, Beşiktaş’ta hem futbolcu hem teknik direktör olarak şampiyonluk yaşayan ilk Türk isim oldu.

Beşiktaş’ın altyapısından yetişen Yalçın, 1991-1997 ve 2002-2006’da olmak üzere iki defa siyah-beyazlı ekibin kadrosunda yer aldı. Yalçın, futbolculuğu döneminde Beşiktaş formasıyla üç şampiyonluk yaşadı.

Futbolculuğunda beş şampiyonluk

Yalçın, futbolculuğu döneminde ise beş kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Siyah-beyazlı ekibin altyapısından yetişen Yalçın, Beşiktaş formasıyla 1991-92 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olan kadroda yer aldı.

Beşiktaş’ta 2002-2003 sezonunda futbolcu olarak bir şampiyonluk sevincine daha ortak olan Yalçın, 1999-2000 ve 2001-02’de ise Galatasaray’da aynı başarıya ulaştı.

Yalçın: Türk futbol tarihinin en zor sezonuydu

Şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, duygularının tarifsiz olduğunu belirterek, "Bence Türk futbol tarihinin en zor sezonuydu. Pandemi var, taraftar yok. Çok stres yaşadık. Sezon sonunda o kadar bunaldık ki. Bugün otelde otururken dakikalar geçmiyordu. Bir an evvel bitsin istiyorduk" dedi. 

Oldukça mutlu olduklarını şampiyonluğu taraftarlara armağan ettiğini söyleyen Yalçın, şöyle konuştu:

Böyle bir sezonda şampiyonluğu onlarla kutlayamamak üzücü. Oyuncularım inanılmaz karakter koydular ortaya. Hepsinden Alah razı olsun. Çok büyük karakter ortaya koydular. Ben de ekibimle birlikte ilk kez şampiyon olduk. Onları görmüyorsunuz ama hepsine teşekkür ediyorum. Her zaman arkamı kollayan Murat Şahin'e teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir duruş sergilediler. Allah'tan ne istersin deseler bunu isterdim.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU