Samsunspor Başkanı Yıldırım: Adana Demirspor'un her maça neden rahat girdiğini sordum, bana "Süleyman Soylu'nun oğlu" dediler

Yıldırım, Adana Demirspor taraftarlarının maçlara rahat bir şekilde girdiğini ve salgın tedbirlerinin uygulanmadığını iddia etti

Fotoğraf: Twitter

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig takımlarından Samsunspor'un Başkanı Yüksel Yıldırım, maçlarda -salgın tedbirlerinin adaletli uygulanmadığıyla ilgili iddialarda bulundu.

Bazı yerel medya kanallarına açıklamalarda bulunan Yıldırım, Adana Demirspor taraftarlarının çok rahat bir şekilde, sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek stada girebilmelerine karşın kendi taraftarlarının stada alınmadığını belirterek şunları kaydetti:

Bunu TFF'ye de açık açık yazdım. Dedim ki, ben stada taraftarımı alamıyorum, polis izin vermiyor. Benim taraftarım Türk vatandaşı değil mi? Neden Samsunsporlular stada giremezken, Adana Demirsporlular bu kadar rahat davranabiliyorlar? Süleyman Soylu'nun oğlu dediler. Emniyet müdürü onların karşısında önlerini ilikliyor. Bunlar açık açık söylendi. Ben de tamam o zaman dedim, Türk futbolu bitmiş demek ki.

Adana Demirspor taraftarının stadyumlara sosyal mesafesiz bir şekilde girebildiğini söyleyen Yıldırım, "Ben taraftarımı stada soksam yiyeceğim ceza belli. Onlar torpilli, onlar minareye kılıf uyduruyor bir şekilde. Biz yapınca haydut, eşkıya oluyoruz ama. Bir olur, iki olur, kaç seferdir böyle devam ediyor. İstanbul'daki Tuzlaspor maçına sokağa çıkma yasağına rağmen nasıl insanlar getiriliyor? Buna nasıl göz yumuluyor? Sonra da tam kapanma var deniyor. Bu nasıl tam kapanma?" dedi.

Soylu'dan Yıldırım hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

AA'nın haberine göre, Bakan Soylu şahsına, ailesine ve emniyet teşkilatına yönelik hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Yıldırım hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

 

Independent Türkçe, AA
 

DAHA FAZLA HABER OKU